Рубрика: Надзвичайне

19 лютого

ВООЗ:Захворюваність на кір в Європі зросла на 400%

foto

У минулому році в Європі на кір захворіли 21 315 осіб. Великі спалахи кору було зафіксовано в 15 із 53 країн європейського регіону. Кількість випадків кору в Європі в 2017 році збільшилася на 400% в порівнянні з 2016 роком. Про це повідомили в прес-службі Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Так, торік в Європі на кір захворіло 21 315 осіб, було зареєстровано 35 летальних випадків. При цьому в 2016 році в Європі було зафіксовано тільки 5273 випадки захворювання.

За даними ВООЗ, спалахи кору (100 і більше випадків) у 2017 році були зафіксовані в 15 з 53 країн європейського регіону.

"Найбільшу кількість потерпілих було зареєстровано в Румунії (5562), Італії (5006) і Україні (4767). В останні роки ці країни зіткнулися з цілою низкою проблем, таких як зниження загального охоплення плановою імунізацією, незмінно низьке охоплення деяких маргінальних груп, перебої в поставках вакцин або недостатні заходи епідемічного нагляду", - зазначили у ВООЗ.

Великі спалахи кору в 2017 році були зареєстровані також в Греції, Німеччині, Сербії, Таджикистані, Франції, Росії, Бельгії, Великобританії, Болгарії, Іспанії, Чехії та Швейцарії.

"Станом на кінець 2016 року 42 з 53 країн регіону перервали ендемічну передачу кору. Проте спалахи триватимуть доти, поки не будуть захищені всі вразливі діти і дорослі", - додали у ВООЗ.

За словами директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни Якаб, "невакциновані діти і дорослі, незалежно від того, де вони живуть, як і раніше ризикують заразитися хворобою і поширити її". Вона додала, що ліквідація кору і краснухи є пріоритетним завданням для ВООЗ в Європі.

Раніше в МОЗ заявляли, що Україна зможе позбутися кору за п'ять років за збереження нинішніх темпів вакцинації від хвороби.


19 лютого 2018, 14:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Закарпатській області очікується різке погіршення погодніх умов

Упродовж трьох днів на водоймах Закарпаття потонуло троє людей

На території однієї із шкіл Ужгорода сталася пожежа (відео)

ДТП у Кострино: водій врізався у бетонну електроопору та з’їхав у кювет. Село частково знеструмлено (фото)

Детальна інформація про ранкову пожежу в Ужгороді (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину