На ужгородських ринках заборонять продаж ковбасних та м’ясних виробів домашнього виробництва

foto

У зв’язку з ускладненням у Закарпатській області епізоотичної ситуації із захворюванням на африканську чуму свиней

Вчора в Ужгороді відбулася нарада у зв’язку з ускладненням у Закарпатській області епізоотичної ситуації із захворюванням на африканську чуму свиней. У нараді взяли участь представники міського управління Держпродспоживслужби, патрульної поліції, Національної поліції, працівники управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради, муніципальної інспекції з благоустрою, керівники більшості ринків Ужгорода –  Корятовича (“зелений базар”), Нового, “Білочки”, “Бородіна (“п’яний базар”),  “Нива”, повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

Йшлося про вжиття невідкладних профілактичних заходів щодо недопущення поширення цього захворювання. Наголошувалося, що найбільшу загрозу в Ужгороді несе несанкціонована торгівля, яку, попри всі намагання, викорінити не вдається. М’ясо, яке продається на ринках, є безпечним, адже проходить лабораторну перевірку, чого не можна сказати про м’ясо та м'ясні вироби, які продають з рук чи в не обладнаних спеціально для цього місцях.  Саме тому керівників усіх ужгородських ринків письмово попередять про небезпечне захворювання, зобов’яжуть посилити профілактичні заходи. Крім того, буде заборонено продаж, навіть на ринках, ковбасних та м’ясних виробів домашнього виробництва.  Створять і робочу групу із працівників Держпродспоживслужби,  фахівців управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради, муніципальної інспекції з благоустрою, поліції, які проводитимуть раптові рейди та перевірки ринків, місць стихійної торгівлі.

Довідково: африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней, характеризується здебільшого гострим перебігом та високою смертністю тварин. Вірус АЧС надзвичайно стійкий: у м’ясі від хворої тварини життєздатний до 155 днів, у гною та ґрунті – до 3 місяців, у трупах свиней до 2,5 місяців, у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, у салі – до 1 року, у замороженому м’ясі – до 3-х років.

Люди африканською чумою свиней не хворіють. Методів лікування та вакцинації АЧС не існує. У разі підтвердження спалаху захворювання проводяться заходи із запобігання розповсюдження хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічної чистки та дезінфекції приміщень та території утримання свиней.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.