Рубрика: Суспільство

17 серпня

Через гниття сміття у Закарпатських лісах утворюється радіація

foto

Отруйний та радіоактивний газ радон, що утворюється на звалищах, викликає мікроопіки легенів та може призвести до раку

Краєвиди Тячівщини вражають своєю первозданністю та красою. Проте інколи ліси перетворюються на сміттєзвалище: тут можна знайти і рештки їжі, пластикові плашки, старі дитячі коляски, памперси та презервативи …

Тому працівники Тячівського лісового господарства закликають не смітити, адже сміття наносить шкоду екології та шкодить у першу чергу людям, які йдуть у ліс по гриби або по воду та подихати чистим гірським повітрям!

У результаті гниття сміття, що залишилося в землі, утворюється небезпечний газ радон, який важко виявити, оскільки він не має кольору і запаху.

Але цей газ отруйний, та ще і радіоактивний. Розвіваючись повітрям, продукти розпаду радону потрапляють в легені людини разом із киснем і затримуються в них. Радон викликає мікроопіки в легеневій тканині, а підвищена концентрація газу в повітрі може привести до раку. Найуразливіші для радону найважливіші клітки – статеві, кровотворні та імунні. Крім радону, звалище може виділяти сірководень, аміак, метан, а також канцерогенні речовини – діоксини.

Найсерйознішою проблемою, яка може виникнути при розкладанні відходів, є забруднення ґрунтових вод, що може погіршити стан питної води. Дощова вода, просочуючись крізь тверді побутові відходи, поховані на звалищі, розчиняє в собі токсичні речовини, присутні в смітті. Це можуть бути солі заліза, свинцю, цинку та інших металів з іржавіючих консервних банок, розряджених батарей, акумуляторів, різноманітних побутових електроприладів.

Не обійдеться тут без пестицидів, миючих засобів, розчинників, фарбників і інших отруйних хімічних речовин. Величезну небезпеку представляють відпрацьовані люмінесцентні лампи, що містять ртуть.

Бережіть ліс! Поводьтеся в ньому як чемні гості – з вдячністю і повагою!

За матеріалами прес-служби Закарпатського ОУЛМГ


17 серпня 2017, 15:18
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ряди оперативно-рятувальної служби Закарпаття поповнили 13 молодих лейтенантів

Нідерландський канал зніме фільм про Карпати (відео)

На Закарпатті не вистачає поліцейських

Частина жителів Виноградова завтра будуть без водопостачання

Закарпатські рятувальники переймали досвід роботи польських колег щодо ліквідації наслідків ДТП

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину