Рубрика: Суспільство

14 серпня

Людство може виявитися єдиною розумною цивілізацією у Всесвіті – вчений

foto

На думку дослідника, високорозвинені цивілізації не "живуть" довше 500 років.

Математик Деніел Вітмір заявив про те, що відсутність доказів існування інопланетних цивілізацій свідчить про те, що людство є першою подібною цивілізацією у Всесвіті або ж про те, що високотехнологічні цивілізації не "живуть" більше 500 років, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження Вітмір спробував знайти рішення парадоксу Фермі, який можна сформулювати наступним чином: "якщо інопланетних цивілізацій у Всесвіті багато, чому людство не може знайти ніяких свідчень їхнього існування?".

Вітмір ж пояснив цей парадокс двома можливими обставинами: людство є першою розумною цивілізацією у Всесвіті, або технологічно високорозвинені цивілізації не живуть довго. Свої аргументи Вітмір побудував на двох припущеннях: людство – перша високотехнологічна цивілізація на Землі, і воно перебуває на ранньому етапі технологічного розвитку.

На думку вченого, якби до людства на Землі існували розумні цивілізації, вони б залишили сліди свого існування. "Технологічною" ж наша цивілізація стала близько 100 років тому, після винаходу радіо.

Розрахунки Вітміра показують, що високотехнологічна цивілізація, яка зможе існувати мільйони років, може виникнути у Всесвіті з імовірністю 5%, 95% цивілізацій можуть "прожити" не більше 500 років. Людство ж, на думку вченого, відноситься до цих 95%. Разом з тим, шанс на те, що людство виявиться "не типовою" цивілізацією, все ще існує.


14 серпня 2017, 18:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ряди оперативно-рятувальної служби Закарпаття поповнили 13 молодих лейтенантів

Нідерландський канал зніме фільм про Карпати (відео)

На Закарпатті не вистачає поліцейських

Частина жителів Виноградова завтра будуть без водопостачання

Закарпатські рятувальники переймали досвід роботи польських колег щодо ліквідації наслідків ДТП

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину