Українці почали споживати менше риби
Певне покращення ситуації із споживанням риби та рибопродуктів українцями, після його абсолютно рекордного падіння у 2015 році, у першому півріччі поточного року змінилося на протилежну тенденцію.
Про це повідомляє Економічний дискусійний клуб, передає Аgravery.
Як відзначають, у перші півроку, внаслідок скорочення внутрішнього промислового добування риби, наповнення цього ринку скоротилося. Згідно зі статистичними даними, за шість місяців поточного року підприємства та фізичні особи-підприємці добули 27,5 тис. тонн водних біоресурсів, що на 9,3% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. При цьому, падіння вилову відбулося за рахунок суттєвого скорочення (-21,6%) вилову рибу в морі. Натомість добування біоресурсів у внутрішніх водоймах зросло на 0,5%.
Найсуттєвіше падіння зафіксовано у Житомирській області (на 73,3%). Натомість найбільше зріс вилов риби у Хмельницькій області ― на 20,2%.
За оцінками ЕДК, разом із виловом риби у домогосподарствах, загальна пропозиція водних живих ресурсів в Україні у першому півріччі поточного року орієнтовно становила 47 тис. тонн, що на 15% менше, ніж торік.
За оперативними даними митниці, обсяг імпорту риби та рибопродуктів протягом шести місяців залишився на рівні першого півріччя 2016 року та склав, в перерахунку на основний продукт, 157 тис. тонн. Близько 80% імпортних поставок рибної продукції ― це риба морожена, основними постачальниками якої до України є Норвегія та Ісландія. У першому півріччі поточного року активізувався імпорт мороженої риби із США, частка якої у загальній вартості імпорту по групі 303 УКТ ЗЕД склала майже 13%.
Експорт рибопродуктів у січні-червні 2017 року становив символічні 6 тис. тонн.
Таким чином, загальний фонд споживання риби і рибопродуктів населенням у першому півріччі оцінюють у 197 тис. тонн, або у розрахунку на особу ― 4,6 кг, що на 4% менше, ніж у відповідному періоді 2016 року. При цьому, майже на 80% фонд споживання складався із продукції іноземного походження.
Джерело: zik.ua