Пестициди вбивають близько 200 тис. осіб на рік — ООН

foto

Пестициди є причиною смерті близько 200 тисяч осіб на рік. Про це повідомляє ООН , передає УНН.

"Хімічні та біологічні компоненти цих речовин накопичуються в організмі фермерів, у воді і в грунті і навіть потрапляють до нас на стіл у вигляді продуктів харчування. Особливо багато пестицидів в овочах, фруктах і зелені", - повідомляє ООН.

Експерти ООН закликали держави розробити нову угоду з посилення контролю над пестицидами і поступово відмовитися від їх використання в сільському господарстві.

Нагадаємо, пестицидами називають групу різних за складом хімічних речовин, які застосовуються в сільському господарстві з метою знищення та знешкодження бур'янів, збудників небезпечних хвороб рослин, бактерій, комах, паразитів, шкідників зерна, тканин, шкіри і врожаю. Тобто, пестициди - це отрутохімікати. Непридатні пестициди, а також тара від них відносяться до небезпечних відходів.
За останніми даними статистики, в 2016 році в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн - це небезпечні і отруйні речовини, які можуть провокувати рак у населення.

За словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів обумовлена ​​безконтрольністю і безвідповідальністю. Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь. Перевірити підприємства практично неможливо - в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають "паперовою" або віртуальної. Після такої "утилізації" небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.

У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов'язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.

Джерело: УНН


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.