Рубрика: Бізнес

20 червня

В Україні скасували обов'язкове використання печатки в бізнесі

foto

Чиновникам, які вимагатимуть документи з відбитком печатки, загрожує штраф

В Україні в понеділок, 19 червня, набув чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями. З цього дня скасовано обов’язкове використання печатки у бізнесі.

Закон вилучив із низки актів згадки про обов’язкове використання печатки. З 19 червня документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи. Окрім того, вводиться штраф від 850 до 1700 грн за вимагання посадовцем документа із відбитком печатки чи нотаріального засвідченння (останнє – в разі, якщо це не передбачено законодавством), пише 112.ua.

Автори закону раніше нагадували, що три роки тому було впроваджено перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що спричинило багато плутанини. Зокрема, не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов’язковість використання печатки, а іноді прописували обов’язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством. Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли – ні, і це не заважало посадовцям вимагати документи саме з відбитком печатки.

Нагадаємо, Верховна Рада скасувала використання печаток у бізнесі 23 березня, а 14 квітня закон підписав президент.

Джерело: zaxid.net


20 червня 2017, 10:20
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Харків може залишитись без води вже цього тижня – Асоціація водоканалів

Курс валют на 11 липня

В Ужгороді змінено розмір ставок земельного податку та податку на нерухоме майно

Курс валют на 10 липня

Домашній текстиль в інтернет-магазині – безліч пропозицій по вигідній ціні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину