Рубрика: Надзвичайне

13 квітня

В атмосфері Землі відбувається загадкове явище

foto

Геомагнітні бурі призводять до зникнення з атмосфери планети великої кількості заряджених електронів

Вчені NASA, спостерігаючи за геомагнітними бурями, помітили дивний атмосферний феномен. Виявилося, що магнітні бурі можуть привести не тільки до появи надлишкового електричного заряду у верхніх шарах атмосфери, але і привести до протилежного результату – майже повного зникнення електронів з атмосфери Землі, повідомляється на сайті агентства.

Вчені спостерігали за геомагнітною бурею, яка трапилася 19 лютого 2014 року і стала наслідком двох потужних викидів. Результатом бурі стали сплески електричного заряду над Гренландією. Разом з тим, дослідники виявили регіони протяжністю 500-1000 метрів, в яких електрони "практично повністю були відсутні". Подібний стан атмосфери спостерігалося протягом декількох днів.

Причини подібного стану речей вчені на даний момент пояснити не можуть. Разом з тим, вони припускають, що це може бути викликано тим, що електрони рекомбінують з позитивно зарядженими частинками або виштовхуються з певних областей іоносфери в горизонтальному або вертикальному напрямках. Оскільки вони здатні відображати радіохвилі, їхня нестача може привести до порушень радіозв'язку. 

За матеріалами DT.ua


13 квітня 2017, 12:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Упродовж трьох днів на водоймах Закарпаття потонуло троє людей

На території однієї із шкіл Ужгорода сталася пожежа (відео)

ДТП у Кострино: водій врізався у бетонну електроопору та з’їхав у кювет. Село частково знеструмлено (фото)

Детальна інформація про ранкову пожежу в Ужгороді (фото)

Гірські рятувальники двічі залучались для надання допомоги туристам

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину