Рубрика: Суспільство

12 березня

За якими "мальованими" краєвидами треба їхати на весняне Закарпаття

foto

Потепління цього року на Закарпаття прийшло майже одночасно з календарною весною. В області готуються приймати перших весняних туристів

Долини крокусів можна знайти у селі Колочава. Цей населений пункт Закарпаття неодноранзово потрапляв у рейтинги обов'язкових для відвідування сіл України. Тут 10 музеїв і 20 пам'ятників. У Колочаві активне туристичне життя - фестивалі, автентика, місцевий колорит. Розташована Колочава в Міжгірському районі у мальовничій Тереблянській долині, що в 30 кілометрах від озера Синевир. Крокуси - ще одна причина їхати у Колочаву.

 

 

 

 

Трохи пізніше, у квітні, деякі населені пункти Закарпаття - зокрема, Ужгород - перетворюються на "вулик". Вулиці заповнюються туристами, адже у цей період тут відбувається неймовірне і розкішне явище - цвітіння сакури. Про цей "квітучий період" знає, напевно, кожен. Щороку кількість туристів зростає. Місця в готелях заброньовані на кілька тижнів вперед. Місцевим, які звикли у вихідні прогулюватися центром чи набережними, навряд чи вдасться посидіти на улюблених терасах, або спокійно пройтися затишними місцями - туристи є скрізь. Як жартують закарпатські гумористи, щоб правильно сфотографуватися на фоні сакур, палку для селфі треба тримати в правій руці, а відбиватися від інших туристів – лівою.

 

 

Точно спрогнозувати, коли саме сакури розквітнуть на повну, теж непросто. Раніше дерева масово цвіли на початку травня, тому на травневі свята і варто було чекати найбільше гостей. У цей час в Ужгороді проводять фестиваль виноробів - "Сонячний напій", тож можна було і красою дерев насолодитися, і у прямому значенні відчути Закарпаття "на смак". Для ще більшої популяризації в Ужгороді започаткували фестиваль "СакураФест". Щоправда, бували випадки, коли цей захід проводили вже тоді, коли дерева стояли голі - цвітуть сакури не більше двох тижнів, а вітряна погода за день може повністю "зняти" цвіт з гілок. Туристам доводиться робити фото у "рожевому снігу".

 

 

 

 

 

 

Третій, обов'язковий пункт квітучого Закарпаття - Долина нарцисів. Важко спрогнозувати, коли зацвіте ця місцина. Бувало, що вже у середині квітня долина масово вкривалася білим кольором. Іноді пік цвітіння припадав саме на травневі свята. Холодною весною нарцис починає квітнути на 5-10 днів пізніше від середньорічних термінів, у теплі роки процес розпускання бутонів відбувається швидше. В останні роки Долина нарцисів буяє цвітом без запізнень.

 

 

 

 

Та з Долиною нарцисів не все так просто: з кожним роком квітів стає менше. Причина тому - зміна клімату і складу ґрунтів, квітам не вистачає вологи. Шкоди завдає і людський фактор. У період масового цвітіння квітів Долина нарцисів приймає, в середньому, чотири-п'ять тисяч відвідувачів на добу. Попри заборону, туристи "прориваються" на галявину аби зробити фото у "білому морі". Та для рослин це не проходить безслідно.

 

 

 

 

Закарпатці раді бачити гостей на квітучих місцевих принадах, але просять з повагою ставитися до того, чим природа нагородила цей фантастично привабливий край.

 
 
Depo.Закарпаття

12 березня 2017, 14:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатським декларантам слід сплатити податки згідно поданої декларації до 1 серпня

Хто такі карпатські гуцули?

Дорога Долина-Хуст у жахливому стані (ВІДЕО)

За минулу добу на Закарпатті стались 3 аварії

Вже звична "патологія" в Ужгороді: розпочати ремонт і залишити (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину