Bellingcat встановила номер «Бука», що збив літак MH17

foto

СВУ «Бук» українського 156-го зенітно-ракетного полку, що базувався в 2014 році в районі Луганська, Донецька і Маріуполя, не мають ніякої схожості з фото та відео «Бука 3х2»

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала доповідь, в якій назвала номер «Бука», що збив літак MH17 Малазійських авіаліній.

У доповіді стверджується, що вогнева установка 332 приписана до 53 зенітно-ракетній бригаді з Курська.

Відзначається, що в ході підготовки цього розслідування члени команди Bellingcat виявили та проаналізували десятки фотографій різних СВУ «Бук», опублікованих військовослужбовцями 53-ї зенітно-ракетної бригади з 2010 року.

Bellingcat пише, що їм вдалося однозначно встановити другу цифру номера «Бука 3х2» шляхом аналізу семи його відмітних особливостей, у тому числі характерної вм'ятини на пластині в передній частині лівого борту, білих відміток на шасі та комбінації підключення кабелів до лафета пускового пристрою.

"Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів катків (порожнистих і зі спицями), вм'ятину в лівій бічній панелі, підключення кабельних з'єднань до лафета пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і пробіли між цифрами, а також форму і розмір плям масла/кіптяви біля вихлопного отвору", - зазначили в Bellingcat.

Так, експерти Bellingcat в результаті порівняння семи унікальних особливостей встановили, що «Бук 332» — єдина СВУ, яка має спільні риси з «Буком 3х2», котрі потрапили на відео і фото в Росії в червні 2014 року і на сході України 17 і 18 липня 2014 року.

bellingcat.com

При цьому експерти відзначають, що окремо жодна з семи відмінних особливостей не дозволяє однозначно встановити «особу» СВУ. "Однак при розгляді усієї сукупності особливостей очевидно, що «Бук 332» — це «Бук 3х2»", - сказано в повідомленні.

"Крім того, при порівнянні особливостей «Бука 3х2» і «Бука 332» на фото і відео з Росії з наявними відео і фотографіями «Бука» на сході України (нижче названого «Бук сепаратистів») видно, що ці три «Бука» — насправді одна і та ж машина", - вказують у Bellingcat.

bellingcat.com

Разом з тим в Bellingcat відзначають, що багато із зазначених вище особливостей, наприклад, катки зі спицями, позначка «Н-2200» та інші або відсутні в українських «Буків», чи є у них дуже рідко. Зокрема, СВУ «Бук» українського 156-го зенітно-ракетного полку, що базувався в 2014 році в районі Луганська, Донецька і Маріуполя, не мають ніякої схожості з фото та відео «Бука 3х2» ні в Росії, ні в Україні.

"Таким чином, можна з упевненістю сказати, що 17 і 18 липня 2014 року на сході України була знята на фото та відео самохідна вогнева установка «Бук» під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що дислокується в районі міста Курськ. На одному з відео цей «Бук», який ми раніше позначали як «Бук 3х2», рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради з безпеки Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17", - підсумували в Bellingcat.


 

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.