15 порад мандрівникам від людини, яка відвідла 198 країн

foto

У робочому році приблизно 52 вікенда - це дає вам відмінну можливість з'їздити на пару днів в іншу країну

Норвежець Гуннар Гарфорс - наймолодший мандрівник-любитель в світі, який відвідав 198 країн. Усі свої подорожі молодий норвежець здійснював не звільняючись зі своєї основної роботи - він подорожував по вихідним і в часі відпустки відпустку. Досвід Гарфорса надихає і змушує задуматися. Кожен з нас може подорожувати і втілювати свої мрії в життя!

15 найважливіших і цікавих лайфхаків норвезького мандрівника-рекордсмена.

1. Прораховуйте всі варіанти пересування містом заздалегідь

Звичайно, ви завжди можете взяти таксі і дістатися майже до будь-якого місця. Але куди цікавіше (і однозначно дешевше) подорожувати на громадському транспорті. Для цього заздалегідь подивіться маршрути і розклад в інтернеті.

2. Дізнавайтеся поточний обмінний курс

Дізнайтеся обмінний курс, перш ніж їхати в певну країну, а інакше як ви збираєтеся торгуватися?

3. Уникайте джетлаг

Існує два основних правила для уникнення джетлаг. По-перше, під час перельоту намагайтеся якомога більше спати і ні в якому разі не пити каву. А по-друге, після прильоту в іншу країну постарайтеся не лягати спати до того, як стемніє, - так ваш організм швидше прийде в норму.

4. Беріть в подорожі готівку і тримайте їх в різних місцях

Тримайте готівку в різних місцях. Зберігайте більшу частину готівки у внутрішній кишені, а дрібні купюри - в будь-якому іншому. І, само собою, ніколи не діставайте і не демонструйте великі суми в громадських місцях.

5. Зберігайте всі потрібні в подорож документи на «хмарі»

Зробіть копії всіх необхідних паперів і завантажте їх в хмарне сховище. Для цього можна використовувати Google Docs або Drop Box. Такий захід убезпечить вас і ваші папери в поїздці.

6. Використовуйте путівники для того, щоб дізнатися місця, куди точно не слід ходити

Путівники, як правило, радять туристам оглядати однакові пам'ятки, часто навіть в однаковому порядку. Це робить екскурсії гірші, а ціни на них вищі. До того ж ви будете оточені іншими туристами. Якщо це те, що ви шукаєте, - використовуйте путівники по призначенню. Якщо ні, то вивчайте їх для того, щоб зрозуміти, куди йти не варто.

7. Дозвольте собі в подорожі бути спонтанним

Найдивовижніші і незвичайні речі ви ніколи не зможете передбачити. Планування вбиває найкращу частину в мандрівці - несподівані і спонтанні пригоди.

8. Пробуйте місцеву їжу

Дегустовані страви національної кухні - один з кращих способів зрозуміти культуру і традиції іншої країни. Не бійтеся пробувати щось нове - навіть черв'яки можуть бути смачними.

9. Подорож без об'ємного багажу

Більшість речей вам всерівно не стануть в нагоді. До того ж це істотно заощадить вам час в аеропорту. Подорож без нічого дає вам відчуття свободи і більшу можливість контролювати свою поїздку.

10. Подорожуйте на вихідних

У робочому році приблизно 52 вікенду - це дає вам відмінну можливість з'їздити на пару днів в іншу країну, не беручи при цьому відпустку. Повірте, навіть двох днів може бути достатньо, щоб познайомитися з культурою іншої країни.

11. Ніколи не подавайте виду, що ви налякані і розгублені, - це може залучити непотрібну увагу

У незнайомому місці нескладно загубитися і навіть заблукати. Якщо ви загубилися, постарайтеся прийняти невимушений вигляд і дійти до найближчої вулиці, магазину або таксі. Люди, які виглядають розгубленими, можуть бути легкою мішенню для злодіїв і шахраїв.

12. Зупиняйтеся на нічліг безкоштовно

Ви можете переночувати або навіть зупинитися на кілька днів у кого-небудь з місцевих абсолютно безкоштовно завдяки такому інтернет-ресурсу, як Couch Surfing. Все що необхідно - це заповнити анкету на сайті і вибрати напрямок який вас цікавить.

13. Кращі туристичні поради у подорожі ви отримаєте від місцевих жителів - не соромтеся питати

Як правило, кращими провідниками і екскурсоводами є місцеві жителі (вони-то точно не читають туристичні путівники). Вони також зможуть підказати вам найкращі ресторани і кафе.

14. Не бійтеся торгуватися

У багатьох країнах, особливо в Азії та на Близькому Сході, у товарів на ринках немає фіксованої ціни. Вартість товару є результатом вашого діалогу з продавцем. Тому завжди варто намагатися отримати вподобану вам річ зі знижкою. Однак це правило поширюється тільки на вуличні ринки, ярмарки та розпродажі - не варто вступати в торг в магазинах!

15. Не забувайте посміхатися

Посмішка - кращий спосіб знайти спільну мову.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.