Представники російського міністерства прибудуть до Варшави, щоб вирішити спірне питання щодо в'їзду на територію Польщі російських перевізників і на територію Росії - польських
Опівночі 1 лютого зупинено товарний рух на кордоні Польщі та Калінінградської області РФ - сьогодні завершився термін дії дозволів на в'їзд, котрі видає польським перевізникам Росія.
Про це повідомляє Польське Радіо.
За словами речника митної служби Ольштина Ришарда Худого, з ночі товарний рух на кордоні припинився.
"Всі перевізники знають, що термін їх дозволів минув, а тому тут нікого немає. За останні години з Польщі виїхало лише кілька автомобілів. Це росіяни, у яких також закінчився дозвіл. Ми дозволяємо їм повернутися в свою країну", - сказав він.
Всі польські перевізники встигли виїхати з Калінінградської області. "У нашому випадку все виглядає значно простіше - Калінінградська область не дуже велика, тому всім вантажівкам вдалося повернутися додому до настання 1 лютого, тобто до закінчення терміну дозволів", - додав речник митної служби.
Він також підкреслив, що Польща не впускатиме вантажівки, у яких немає актуального дозволу.
Сьогодні, 1 лютого, представники російського міністерства прибудуть до Варшави, щоб вирішити спірне питання щодо в'їзду на територію Польщі російських перевізників і на територію Росії - польських.
На думку Варшави, порушуючи міжнародне право, Москва хоче будь-якою ціною зменшити на своєму ринку кількість закордонних перевізників. З року в рік росіяни видають все менше дозволів на транзит вантажівок, вводячи додаткові процедури контролю і вимагаючи все більше документів.
Також Росія хоче заборонити транзит товару виробництва третіх країн, пояснюючи це необхідністю стежити за дотриманням продовольчих обмежень. Польща не погоджується на такі ускладнення і систематичне зменшення кількості дозволів.
У неділю, 31 січня, закінчився термін двостороннього договору між Варшавою та Москвою на транзит як польських, так і російських вантажівок. Росія запропонувала продовжити цю угоду до 15 лютого, однак Польща не прийняла цих умов.