Втрачено час

foto

Українці розчаровані тим, як влада втілює євроінтеграцію

Маємо фактичний провал реформ. Правляча коаліція «Європейська Україна» утворена 27 листопада 2014 року представниками депутатських фракцій п’яти партій – Радикальної, «Народного фронту», «Блоку Петра Порошенка», «Самопомочі», «Батьківщини». В угоді 77 сторінок запланованих дій, проте громадяни побачили спочатку стоднівку, потім і півріччя бездіяльності.

Адже з коаліційної угоди виконали 39% того, що належало здійснити до кінця травня. Парламент ухвалив 34% запропонованих урядом законопроектів, 19% взагалі зняв із розгляду. Це свідчить про недієздатність парламентської коаліції. Для глибинних змін втрачено час.
Натомість населення прагнутьдезінформувати, створити враження про надзвичайні досягнення в окремих сферах. Частоназивається освітня галузь: реформа вищої освіти і таке інше. Насправді взято курс на деінтелектуалізацію суспільства: чим менше розумних людей, тим краще для «реформаторів».
Така провідна країна, як Німеччина, скасувала взагалі плату за навчання в університетах, однак українські можновладці вперто перекривають пересічним людям шлях до знань щоразу вищими ціновими бар’єрами. Тривожні наслідки не забарилися.
Що каже державна статистика? Якщо в 2013 – 2014 навчальному році у вищих навчальних закладах України налічили 2 мільйони 53 тисячі студентів, то в 2014 – 2015-му – вже на 364 тисячі менше. Хіба українці втратили бажання вчитися? Ні! Просто Українська держава їм чинить прикрі перешкоди, тому прискорилася освітня еміграція. Наприклад, сусідня Польща щиро зацікавлена в українських студентах, яких там уже понад 30 тисяч. Цьогоріч їх число ще зросте – відчутно.
Ведеться планомірний наступ на освіту й науку під прикриттям демагогічних заяв про начебто її європеїзацію чи модернізацію. Насправді все робиться для розмивання й витіснення верстви інтелектуалів як основи середнього класу. Не випадково істотно зменшується чисельність докторантів і аспірантів. Останніх наприкінці 2014-го стало менше майже на 4 тисячі в порівнянні з попереднім 2013 роком. Втрата такої кількості аспірантів позбавляє українські виші перспектив розвитку.

Найбільшого репутаційного удару по всій системі вищої освіти завдала тяганина з видачею дипломів цьогорічним випускникам. Їх досі нема. Замість справжніх документів про здобутий фах збентежені декани факультетів і директори коледжів урочисто повертають шкільні атестати, видають довідки про навчання, подяки батькам…
Епопея з виготовленням дипломів триває довго, здається, з листопада минулого року. Пояснень озвучено предостатньо – халепа на халепі: з фірмою-виробником, вартістю послуг, Єдиною державною електронною базою з питань освіти (скорочено – ЄДЕБО)… Жартівники наполягають, що ЄДЕБО – не просто абревіатура, а символічне слово перехідного часу.
Роман Офіцинський


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.