Дороги в Україні ремонтуватимуть за рахунок водіїв

foto

Саме тих водіїв, які порушуватимуть норми навантаженості автотранспорту

Міністерство інфраструктури України має намір створити пілотний проект з відновлення та ремонту автомобільних доріг за рахунок штрафів з перевізників. Про це повідомив голова дорожнього департаменту міністерства Роман Хміль.

"Ми також дійшли до того, що потрібно штрафи встановлювати залежно від перенавантаженості. Вони повинні бути великими, але в цілому економічно обгрунтовані тарифи такі", - сказав він.

Так, згідно з презентацією реформ у дорожній галузі, міністерство вважає за необхідне встановити нові справедливі штрафи за порушення вагових норм (1 тис. грн - 10 тис. грн) чи збільшити їх ще більше, до рівня європейських країн (Польща - 1,5 тис. євро, Німеччина - 10 тис. євро).

В даний час в Україні мінімальний штраф за перенавантаженості автотранспортного засобу становить 1,7 тис. грн.

Крім того, транспортне відомство має намір ввести подвійний контроль над вагою автотранспортних засобів, зокрема вантажівок, пише Корреспондент.нет. Так, автоматичний вагокомплекс передаватиме інформацію про перенавантаженість інспектору, котрий зобов'язаний зупинити і оштрафувати такий автотранспорт.

У свою чергу інспектор матиме засоби відеофіксації і веб-камеру для автоматичної трансляції своєї роботи в інтернеті.

Контроль за роботою інспектора здійснюватиме Мінінфраструктури, до бази якого система автоматичного вагокомплексу продублює інформацію про перенавантаженість. Якщо інспектор навмисно пропустить перенавантажений транспорт без накладення штрафних санкцій, його звільнять.

"Ідея в тому, щоб впровадити подвійний контроль. Автоматична рамка зважує транспортні засоби, ця інформація йде до інспектора, одночасно надходить також до Мінінфраструктури та СБУ для контролю за інспектором. Він, отримуючи інформацію, зобов'язаний зупинити авто і оштрафувати його. Якщо він пропустив такий автомобіль, його звільнять, оскільки він не виконав своєї функції", - сказав Хміль.

Крім того, Мінінфраструктури пропонує встановити повну заборону руху транспорту з вагою понад 40 т для подільних вантажів, а також ввести відповідальність компанії, яка завантажує авто, за перенавантаженість за умови, якщо не було проведено контрольного зважування за присутності перевізника.

Зреалізувати такі ідеї міністерство пропонує, в першу чергу, на дорогах Миколаївської області, так як в найгіршому стані на сьогоднішній день знаходиться дорожнє покриття в південних областях України.

"За останні кілька років різко погіршилась ситуація з дорожнім фондом - він перестав бути цільовим, а цього року на ремонт доріг у нас передбачено понад 3 млрд грн. Тому з'явилась ідея зробити такий проект в Миколаївській області", - сказав перший заступник міністра Володимир Шульмейстер.

Передбачається, що джерелами наповнення дорожнього фонду в Миколаївській області будуть зацікавлені інвестори, місцеві автоперевізники, а також морські порти і Укрзалізниця.

"В результаті на кожну заощаджену перевізником гривню держава повинна витратити 6 грн на відновлення дороги", - додав Шульмейстер.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.