Із перемогою поверенулись закарпатські спортсмени додому (фото)

foto

Гуртківці Закарпатського обласного центру туризму краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді повернулися з Литви, де з 11 по 14 червня у місті Каунас проходили Міжнародні змагання зі спортивного туризму серед школярів і молоді під назвою „Пізнай Литву”.

У загальнокомандному заліку закарпатці посіли перше місце та довели, що гідні звання кращих. Навіть попри застарілі українські методичні норми і правила у цій сфері.
З Ужгорода до Литви поїхало 4 дітей. Профінансував поїздку Закарпатський центр туризму. Батьки учнів заплатили тільки за медичне страхування та послуги візового центру.
Окрім закарпатців, Україну представляли школярі з Волині. Загалом у змаганнях взяли участь 100 команд.
Боротьба видалася непростою. Незважаючи на те, наші педагоги тренують дітей десятиліттями, давно назріла необхідність оновлення методичних норм і правил, які затверджує Федерація спортивного туризму.

- У нас дуже важко впровадити щось прогресивне і нове. Багато правил у туризмі уже не застосовуються на практиці, проте вони зафіксовані документально. І дуже важко пояснити іноземним спортсменам логіку цих правил.
Вони використовують у змаганнях спорядження, яке у нас чомусь досі заборонене. Консервативність українців подекуди зашкалює, - скаржиться тренер закарпатської команди, заступник директора Закарпатського центру туризму з навчально-виховної роботи Михайло Левінець.


Кількість нормативів і правил, які застосовуються в українському спортивному туризмі, сягає понад 2 тисячі і цей збірник схожий радше на великий талмуд. При цьому, застереження і обмеження виявляються іноді абсурдними, але за їх недотримання передбачені штрафи.
Беручи участь у цьогорічних литовських змаганнях, дітям довелося користуватися спорядженням, за яке в Україні їх би покарали. Наприклад, зажими і спускові пристрої у нас строго регламентовані для використання в пішохідному і спелеотуризмі. В одному випадку дозволено, в іншому – ні. І таких нюансів безліч.

- Нікому не потрібні правила і обмеження заважають проводити міжнародні змагання в Україні. Іноземці їх просто не розуміють. Це таке, ніби прописати в правилах, що футболісту можна бити м’яч тільки лівою ногою, а правою забороняється, - каже Михайло Левінець.


За словами директора Закарпатського обласного центру туризму Володимира Чепи, питання ревізії правил у спортивному туризмі вони неодноразово піднімали у зверненнях до Федерації. Але воно постійно "зависає” як неактуальне. Чергова спроба - на найближчому семінарі директорів Центрів туризму, однак і на нього надії мало.
Між тим, закарпатські діти хочуть змагатися і прагнуть перемог. На ходу адаптувавшись до зарубіжних правил, кожен із закарпатських учасників завоював певне призове місце. Євген Захаров серед хлопців на особистій дистанції з гірського туризму став першим, Сашко Чмель – другим, Антон Голінка і Олександра Рішко посіли треті позиції. В командному заліку на короткій дистанції наша команда взяла 1-ше місце, а на довгій – 2-ге. Тож у підсумку, у загальнокомандному заліку маємо першу сходинку.





Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.