Ревнощі визнали патологією мозку
Наука не раз називала сильні почуття відхиленнями від норми і проявами певних патологій людського мозку. Першою в списку подібних емоційних хвороб стоїть любов, а слідом за нею, як з'ясували в своєму недавньому дослідження італійські вчені, - жіночі ревнощі.
На думку фахівців, саме жіночі ревнощі є не що іншим як патологією, яка потребує лікування, пише НМ.
Медики виділяють п'ять основних видів ревнощів: депресивний, гіпертрофований, параноїдальний, маніакальний і страх розлучення. Під визначення "патологія", перш за все, потрапляють агресивні прояви ревнощів - у багатьох дам ревнощі проявляються навіть у вигляді нападів. Дослідники встановили, що подібні випадки необхідно лікувати як і інші хвороби, тобто медикаментозно.
На думку експертів, коли жінка ревнує, в її організмі значно знижується рівень серотоніну - гормону, який відповідає за настрій. І, щоб заповнити його недолік, жінка починає скандалити. Саме в цей час в її організмі збільшується гормон щастя і задоволення - дофамін. Вчені говорять, що, якщо вчасно не розпочати лікування, жінка може звикнути до подібних методів вирішення проблем нестачі дофаміну і почати постійно шукати приводи для скандалу.
Сама "хвора" при цьому може і не підозрювати, що подібна поведінка з'являється через порушення певних функції головного мозку. Адже надмірна активність в певних областях і викликає агресію. Вона може сильно нашкодити людині, так як повністю позбавляє його самоконтролю. Ревнощі можуть довести до стану афекту, під час якого жінка здатна на все.
У число афективних вчинків, зокрема, входить жадоба помсти. Все той же дофамін під час помсти викидається набагато сильніше. Часто подібні стани можуть викликати у людини звикання, внаслідок чого вона починає прагнути до помсти, переслідування та жорстокості.