В Україні подешевшали ліки
Після знеціненн гривні українці почали все більше вивчати вітчизняних виробників
За останні кілька місяців ліки подешевшали – в середньому на 10-20%, кажуть експерти і фармацевти. Наприклад, популярний препарат від тиску ще в середині весни коштував 150 грн за упаковку, а зараз – 130 грн. Та ж ситуація з знеболюючим: замість 38 грн за 20 таблеток вже 30 грн.
"Після лютневих стрибків долара до 40 грн/$, курс заспокоївся десь у березні. І з того часу ціни на ліки почали повільно знижуватися, адже спочатку фармацевтам доводилося купувати імпорт по 40 грн/$, а тепер можуть купувати по 20 грн/$", – пояснює президент Украналітцентра Олександр Охріменко. За оцінками фармацевтів, за весну ціни на імпорт впали приблизно на 10-20%, і в основному це дорогі закордонні препарати, але більше поки не виходить, тому що доводиться закуповувати закордонну сировину. "Зараз НБУ дозволяє компаніям купувати валюту тільки для забезпечення "критичного імпорту", тобто для обмежених поставок палива, медикаментів тощо. Це означає, що фармацевтам доводиться шукати "сірі" схеми, за якими ввозяться сировину і ліки в Україні за ціною у валюті на 10-20% вище офіційного курсу", – зізнається менеджер однієї зі столичних аптек Ольга Анісімова.
Восени імпортні ліки знову можуть подешевшати на 15-20%, говорить Охрименко, адже якщо в липні Україна отримає черговий транш МВФ, то вже в серпні Нацбанк, ймовірно, зніме обмеження на купівлю валюти на вчинення експортно-імпортних операцій.
НАШЕ. У той же час люди почали активніше купувати вітчизняні препарати. "Українські аналоги дешевше імпортних препаратів в середньому на 20-30%. Це призвело до того, що продажі наших фармпрепаратів виросли на 10% і це не межа", – пояснює президент Української федерації сприяння охороні здоров'я Володимир Загородній. При цьому експерт радить не дивуватися тому, що в різних аптеках ціна на одні й ті ж ліки може різнитися в 10-20%: "Ціна залежить від того, скільки аптека витрачає на оренду приміщень, транспортування, зарплату. Тому дешевше коштують ліки там, де більше відвідуваність, і навпаки".
Сегодня