З початку року на Закарпатті легалізовано працю 524 робітників

foto

Що принесло й додаткові 300 тис грн до бюджету

З початку року за сприяння територіальних органів ДФС у Закарпатській області легалізовано працю 524 громадян. Закарпатці не тільки отримали обов’язки, але і права, що гарантовані законодавством. Офіційне працевлаштування громадян принесло користь і бюджету – 93 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 200 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомляє відділ комунікацій ГУ ДФС у Закарпатській області.
З метою детінізації та покращення ситуації на ринку праці в Закарпатській області, в кожному із її тринадцяти районів, створені та працюють робочі групи з питань контролю за дотримання трудового законодавства. До складу робочої групи входять податківці, представники районної державної адміністрації, прокуратури та правоохоронних органів. Всі вони постійно моніторять дотримання вимог податкового та трудового законодавства в частині використання найманої праці.
Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області нагадують, що для найманих працівників нелегальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною, а тому ризикованою і зовсім не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість нелегальних найманих працівників позбавляє їх багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці, вона не зараховується до трудового стажу.
Аби знизити податкове навантаження, що є однією із причин використання нелегальних працівників і виплати зарплати в «конверті», було прийнято Закон України №219-VIII який набув чинності 13 березня 2015 року. На думку фахівців він сприятиме не тільки зменшенню навантаження на фонд оплати праці, а й вплине на роботодавців – вони активніше офіційно працевлаштовуватимуть своїх робітників.
Нагадуємо, що Законом №219-VIII змінено критерії застосування понижуючого коефіцієнта єдиного соціального внеску при нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам. Зокрема, платник може застосувати понижуючий коефіцієнт від 0,4 до 0,99, якщо виконуються одночасно такі умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу.
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік.
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до фізичних осіб – підприємців роботодавців.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.