"Земельний банк" запустив аукціони для суборенди пасовищ і сіножатей з метою сприяння розвитку тваринництва.
10.04.2025 13:21 "Агро Перспектива" (м. Київ) -- ТОВ "Державний земельний банк" оголосив про початок аукціонів на суборенду пасовищ та сіножатей у дев’яти областях України. Державні земельні ділянки вже відкриті для учасників у системі Prozorro.Продажі.
"Державні сільськогосподарські землі охоплюють не тільки ріллю, але й пасовища та сіножаті. Важливо максимально ефективно використовувати всі можливості цих ресурсів, особливо для розвитку тваринництва. Саме з цією метою "Земельний банк" упроваджує прозорі онлайн-аукціони, які забезпечують доступ до цих земель. Це дозволяє аграріям планувати свою діяльність на багато років вперед та розширювати свої господарства", – підкреслив Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України.
Загалом в межах першого пулу "Земельного банку" буде виставлено 7 475 гектарів пасовищ та 2 706 гектарів сіножатей, що створює нові можливості для фермерських господарств і агропідприємств, зацікавлених у розвитку тваринництва.
"Ми відкриваємо державні землі для доступу малих та середніх підприємств. Запуск аукціонів на суборенду пасовищ і сіножатей став першим кроком до зміцнення фермерських господарств, самозабезпечення та розвитку тваринницького сектору України. Це не просто земля – це важливий виробничий ресурс, джерело кормів та засіб для зменшення залежності від ринкових умов. Завдяки суборенді на 14 років аграрії матимуть можливість впевнено інвестувати в розвиток поголів'я, технічне оснащення та модернізацію своїх господарств," – зазначив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га). Водночас найбільше сіножатей буде запропоновано у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.
"Ми пропонуємо аграріям різноманітні площі: від малих ділянок -- 0,14 га до більших наділів -- 65 га для пасовищ і до 257,80 га для сіножатей. Знайти ділянку, що відповідає потребам господарства, стало досить просто й доступно. Адже ми розширили інтерактивну мапу "Земельного банку", додавши туди розділи "пасовища" та "сіножаті". Це дозволяє аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні", -- розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ "Державний земельний банк".
Ділянки для суборенди тепер доступні в наступних областях: Закарпаття, Харківщина, Хмельниччина, Сумщина, Полтавщина, Миколаївщина, Київщина, Житомирщина та Дніпропетровщина.
Всі ділянки передаються в суборенду на 14 років, що дозволяє аграріям планувати довгострокову діяльність, залучати інвестиції та стабільно розвивати тваринницький напрям.
Участь в аукціонах можуть брати як фізичні, так і юридичні особи, які мають інтерес до довгострокової суборенди земельних ділянок. Для цього потрібно вибрати лот на інтерактивній карті "Земельного банку", зареєструватися на одному з електронних майданчиків, що підключені до системи, та подати заявку на участь в аукціоні через платформу "Прозорро.Продажі". Крім того, учасникам слід завантажити необхідні документи через особистий електронний кабінет, а також сплатити реєстраційний та гарантійний внески, як зазначено в повідомленні Міністерства аграрної політики.