Які месники природи населяють Україну - хто є найпотужнішим хижаком на її території - Подорожі

Українські Карпати вважають цілком безпечними для туризму, навіть найбільш віддалені куточки від людей. Однак люди - це гості в горах, а густі ліси є домом для тварин, зокрема й хижаків.

В Карпатах живуть різноманітні хижаки, які можуть становити загрозу для людей, як повідомляє 24 Канал. Незважаючи на те, що випадки зіткнень з дикими тваринами трапляються дуже рідко, важливо бути обізнаним про те, які види хижаків можна зустріти у цих гірських районах.

Огляньте Закарпатське море, розташоване в серці Карпат: чи варто відвідати це місце та які враження чекають на туристів?

Бурий ведмідь є одним із найбільших хижаків, що мешкають у Карпатах, і його чисельність зосереджена, зокрема, в Закарпатті, Івано-Франківщині та Чернівецькій області.

Живуть карпатські ведмеді у масиві Сколівських Бескидів, на Горганах, Свидовці, Чорногірському та Боржавському хребтах.

Ведмідь у реабілітаційному центрі / Зображення karpaty.info

Експерт з ссавців Ігор Дикий зазначив, що ведмеді зазвичай віддають перевагу територіям з різноманітним рельєфом, таким як старі ліси, місця зрубів, а також зарості малини і ожини, а також чорничні хащі.

За останні роки популяція ведмедів у Карпатах сильно зменшилася. Як писало BBC, за даними вчених, за останні 50 років кількість ведмедів в Україні зменшилася з 1300 до 300.

Вовки, які живуть на півночі та заході України, краще адаптуються до людського суспільства. Вони розмножуються швидше, ніж ведмеді та рисі, а їхні потомки ростуть вищими темпами.

Приблизно 2,5 тисячі вовків можуть мешкати в Україні. Існує поширене уявлення, що вовки воліють густі ліси та снігові покриви. Проте насправді ці тварини часто обирають території поблизу сіл, де є дороги, що полегшують їх пересування.

Волк / Изображение Pexels

В Україні вовків часто переслідують, що призводить до відмінностей у їхній поведінці в порівнянні з їхніми побратимами, які мешкають у віддалених регіонах Аляски чи Сибіру. Як правило, вовки в Україні не є агресивними по відношенню до людей і навпаки, уникають зустрічей з ними.

У Карпатах, за орієнтовними оцінками, мешкає приблизно 400 рисів, а ще близько 100 можна знайти на Поліссі.

У Карпатах рись мешкає на скромних залісених хребтах, таких як Сколівські Бескиди, де відсутні полонини, а простягаються лише горбисті ландшафти. Часто ця тварина може бути помічена поблизу людських поселень, хоча залишається дуже обережною у своїй поведінці.

Рысь / Изображение Pexels

Зоолог Ігор Дикий пояснив, що рись – це справжня «кішка-привид». Вона існує, але її важко помітити. Ця тварина здатна полювати неподалік від людей і використовувати ті ж стежки, що й вони, але ви навряд чи її зможете побачити. Рись має надзвичайну чутливість до запахів і звуків, тому залишає тільки свої сліди, не видаючи себе іншим способом.

Згідно з дослідженнями, проведеними в період з 2018 по 2023 роки, 73% аграрних підприємств та бджолярських господарств у Карпатах стикалися з нападами великих хижаків хоча б один раз. Екологи проаналізували конфлікти між фермерами та бджолярами з одного боку, і дикими хижаками з іншого.

64,8% усіх випадків становлять напади вовків на домашню худобу, тоді як 31,3% складають атаки ведмедів на тварин та вулики, а 24,2% - напади рисі. Протягом цього періоду конфлікти між великими хижаками та фермерами в Карпатах значно знизилися, зменшившись майже в п'ять разів: з 54,9% у 2018 році до 11,0% у 2023 році.

Ведмідь у реабілітаційному центрі / Зображення karpaty.info

Конфлікти між ведмедями та бджолярами знизилися майже наполовину — з 29,2% до 16,8%.

Попри те, що ймовірність зустрічі з хижаком в Україні є надзвичайно низькою, повністю виключити цю можливість не вдасться. У випадку, якщо ви все ж натрапили на хижака, важливо дотримуватися певних рекомендацій:

Також варто зазначити, що в Україні, зокрема в гірських районах, мешкають отруйні змії, укуси яких можуть становити серйозну загрозу для здоров'я людини.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.