В Україні спостерігається збільшення кількості пропозицій роботи для студентів та молодих людей до 18 років.
У червні найбільше вакансій для студентів та осіб молодше 18 років було зареєстровано в галузях роздрібної торгівлі, продажів та закупівель. У деяких професіях кількість відкритих вакансій значно зросла в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Про це свідчать результати дослідження "OLX Робота", повідомляє УНІАН.
Актуальні пропозиції роботи для молоді
Роботодавці найбільше проявляли інтерес до вакансій для продавців. Протягом року кількість таких пропозицій зросла на 12%, а медіанна зарплата у червні 2026 року досягла 25 350 грн.
Молодим претендентам також пропонували зайнятися такими ролями:
* касир - медіанна зарплата 25 845 грн;
* консультант з продажу - 25 475 грн;
* пекар - 33,300 гривень;
* спеціаліст з продажу - 27 750 грн.
Одночасно з цим, компанії активно шукають молодих спеціалістів у різних секторах. Зокрема, значна потреба спостерігається в таких областях, як логістика, доставка, будівництво та оздоблювальні роботи.
Зокрема молодим кандидатам пропонують такі вакансії:
* працівник складу - 29 159 грн;
* Зарплата водія - 33 500 гривень;
* працівник загального профілю - 25 250 грн;
* робітник у будівництві - 36 750 гривень.
За окремими професіями кількість оголошень суттєво зросла порівняно з минулим роком. Так, вакансій для вантажників побільшало на 34%, для будівельників - на 25%, а для різноробочих - на 19%.
Також влітку зазвичай спостерігається зростання потреби у фахівцях в галузі готельно-ресторанного бізнесу та туризму.
Серед можливостей працевлаштування для студентів та претендентів, які не досягли 18-річного віку, найбільшу кількість вакансій можна знайти на наступних позиціях:
* Шеф-кухар - 33 150 гривень;
* бариста - 21 400 грн;
* офіціант - 22 625 грн.
Рівень наявності товарів у різних регіонах.
Згідно з результатами дослідження, найбільше зростання пропозицій роботи для молодих спеціалістів спостерігається у:
* У Закарпатті - +26%;
* Житомирській області - +24%;
* У Львівській області - +23%;
* В області Волині - +20%;
Кіровоградська область - зростання на 18%.
Згідно з даними проведеного дослідження, все більше роботодавців вважають працевлаштування молоді ефективним засобом для вирішення проблеми нестачі кадрів.
Половина опитаних компаній готова брати на роботу кандидатів без досвіду, ще 37% - молодих спеціалістів із подальшим навчанням. Одним із ключових інструментів утримання працівників і залучення нових кадрів роботодавці також називають підвищення рівня заробітної плати.
Нагадуємо, що нестача кадрів продовжує бути однією з основних проблем, з якими стикаються багато українських компаній. Згідно з останніми опитуваннями, 71% підприємств вважають дефіцит робочої сили головною перешкодою для ефективного функціонування та розвитку бізнесу в умовах війни.
На початку липня в Україні стартувала менторська програма, орієнтована на молодь з прифронтових районів. Ця ініціатива слугує практичним засобом впровадження нової політики зайнятості, яка має на меті підтримку молодіжного підприємництва та сприяння розвитку самозайнятості в громадах, що постраждали від війни.