В Україні спостерігається зменшення чисельності великої рогатої худоби: області з найбільшими показниками зростання та спаду -- Delo.ua

Війна, релокація господарств та відсутність державної підтримки спричиняють подальше скорочення поголів'я ВРХ в Україні. Станом на 1 липня 2025 року кількість корів зменшилась на 106 тис. голів порівняно з минулим роком. Багато фермерів не інвестують у збільшення поголів'я корів під час війни і відчувають дефіцит обігових коштів.

Про це інформує Delo.ua з посиланням на дані аналітика Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

На 1 липня 2025 року в Україні в приватному та промисловому секторах утримується 2 млн 169,5 тис. голів великої рогатої худоби, серед яких 1 млн 146,2 тис. становлять корови. У порівнянні з 1 липня 2024 року, загальна кількість ВРХ зменшилася на 192 тис. голів (-8%), а кількість корів знизилася на 106 тис. голів (-8%).

У промисловій галузі зафіксовано 921,9 тисячі голів великої рогатої худоби, що на 3 тисячі голів більше (+0,4%) у порівнянні з 1 червня 2025 року. Кількість корів складає 382,1 тисячі, що є зменшенням на 200 голів (-0,05%) за останній місяць.

У присадибному секторі налічується 1 мільйон 247,6 тисяч голів великої рогатої худоби, що на 4 тисячі голів менше (-0,3%) у порівнянні з 1 червня 2025 року. Кількість корів у приватних господарствах на 1 липня 2025 року становила 764,1 тисячі голів, що на 3 тисячі голів менше (-0,4%) у порівнянні з попереднім місяцем.

Згідно з висновками аналітика, більшість українських ферм була зведена в 70-80-х роках минулого століття, і нині вони не відповідають сучасним стандартам для утримання тварин. Відсутність належних приміщень для корів сприяє подальшому зменшенню їх поголів'я.

Скорочення чисельності великої рогатої худоби в Україні стало тривалою проблемою через брак дієвої державної підтримки молочного тваринництва. Війна лише ускладнила цю ситуацію. На Сході та Півдні спостерігається різке зменшення поголів'я. Сільськогосподарські підприємства переселяють корів з Сумської та Дніпропетровської областей до більш безпечних західних регіонів через посилення російських ракетних атак на прикордонні та прифронтові території, -- зазначив Кухалейшвілі.

Найзначніше зниження кількості корів у порівнянні з 2024 роком спостерігалося в Закарпатській області (-20%), а також у Запорізькій (-14,3%) та Сумській (-11,9%) областях.

Найзначніше збільшення кількості корів спостерігалося на агропідприємствах Львівщини (+11%), Хмельниччини (+6%), Волині (+5%), Рівненщини (+4%), Вінниччини (+3%) та Миколаївщини (+3%) у порівнянні з тим же періодом минулого року.

У регіональному аспекті приблизно 55% всього поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) знаходиться в господарствах різних категорій у наступних областях:

Згідно з інформацією на 1 червня 2025 року, чисельність великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні зменшилася на 8% в порівнянні з попереднім роком. Основною причиною цього скорочення стало зниження кількості тварин у домашніх господарствах.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.