Світло, сцена та екскурсії: підземні приміщення ратуші в Івано-Франківську отримають нове життя завдяки фінансуванню з гранту.

Підземелля франківської ратуші, які чимало років просто використовувалися як сховища, планують перетворити в потужну туристичну та культурну локацію. Наступний етап розвитку проходитиме уже за кошти гранту ЄС в рамках проєкту "Тематичний маршрут замками 2 (CULT.ROUTE)".

3 квітня, в підземних приміщеннях ратуші, відбулася перша пресконференція нового проєкту, під час якої були представлені деталі його реалізації та майбутнього вигляду.

Як зазначила Руслана Василюк, директорка КП "Центр розвитку міста та рекреації", роботи в підвалах ратуші стартували понад рік тому.

Тоді ми провели величезний об'єм робіт і нам вдалося відкрити підземелля ратуші для відвідувачів та зробити тематичну екскурсію, - каже Руслана Василюк. - Звісно, роботи попереду ще багато і те, що для розвитку проєкту вдалося залучити грантові кошти, дуже важливо. Бо ми хочемо, щоб це був не просто музей, а простір для проведення різноманітних заходів, культурний центр, родзинка нашого міста.

Ознайомтесь: У ратуші Франківська відкрили підземні приміщення для відвідувачів, проте за вхід потрібно сплатити кату.

Проєкт "Тематичний маршрут замками 2 (CULT.ROUTE)" реалізується в рамках програми транскордонного співробітництва Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027, - розповідає проєктна менеджерка Христина Мельник. - Його мета - зміцнити культурну співпрацю шляхом розширення тематичних маршрутів саме замками.

З цієї загальної суми 178 тисяч залишаться у Франківську.

Основні заходи, які відбуватимуться в рамках проєкту в Івано-Франківську,- це проведення Днів європейської спадщини, екскурсії новим туристичним маршрутом у середмісті, а також купівля відповідного світлового й звукового обладнання.

Дні європейської спадщини пройдуть у двох місцях: у підземеллі ратуші та на території Палацу Потоцьких, - зазначає Христина Мельник. - Захід триватиме протягом двох днів. Перший день буде зосереджений на професійних дискусіях, експертних панелях та обміні досвідом. У той час як другий день обіцяє бути більш розважальним, з форумом, фестивалем, майстер-класами та традиційними стравами.

Екскурсійний шлях, запланований в рамках проєкту, розпочнеться на території Палацу Потоцьких і завершиться в підземеллях ратуші.

Щодо технічного оснащення, ми плануємо закупити набір портативних звукових, світлових та проекційних пристроїв для організації культурно-мистецьких подій, - зазначає Христина Мельник. - Окрім цього, необхідно придбати розкладну сцену.

У рамках співпраці з партнерами планується організація транскордонного фестивалю замків у Ліваді (Румунія), а також створення інтегрованого веб-сайту, який сприятиме підвищенню впізнаваності маршруту в транскордонному регіоні.

Хоча наша ратуша не може похвалитися статусом найдавнішої в Україні, її підземні приміщення мають цікаву історію, зазначає Руслана Василюк. Ми переконані, що це місце має потенціал стати важливим культурним осередком та подієвим простором у самому центрі Івано-Франківська.

Директор Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський, який був одним із почесних гостей, висловив впевненість у тому, що підземелля має великий потенціал для співпраці з театральною спільнотою.

"Я ж гуцул, я вмію бути хитрим, і розумію, що важливо займати першість там, де має щось справді значуще. Я щиро переконаний, що тут повинно з'явитися щось надзвичайне," - поділився думками Ростислав Держипільський. "Минулого року ми започаткували Перший український Шекспірівський фестиваль, і вважаю, що ця локація ідеально підходить для нього. На жаль, через війну наші закордонні партнери не можуть приїхати так часто, як хотілося б. Тому важливо зберегти цю унікальну локацію, адже вона стане важливою частиною фестивалю, який ми проведемо після нашої перемоги."

Проект "Тематичний маршрут замками 2 (CULT.ROUTE)" здійснюється в рамках програми транскордонного співробітництва Interreg VI-A Next для країн Угорщини, Словаччини, Румунії та України на період 2021-2027 років.

Головна мета цього проєкту полягає в укріпленні культурної співпраці через розширення тематичного маршруту, присвяченого замкам, який має на меті популяризацію спільної культурної спадщини прикордонного регіону. Відновлення та популяризація історичних пам'яток сприятимуть укріпленню регіональної ідентичності, збереженню культурних цінностей та підвищенню соціально-економічної стабільності задіяних територій.

Програма Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна реалізується в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки, яка регулюється Європейською політикою згуртування. Програма має на меті сприяти розвитку угорсько-словацько-румунсько-українського прикордонного регіону, з особливим акцентом на зменшення розриву в розвитку української частини Програми.

Територія Програми охоплює такі адміністративні одиниці: повіт Саболч-Сатмар-Берег та повіт Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край і Прешовський край у Словаччині, повіти Марамуреш, Сату-Маре та Сучава в Румунії, а також Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області в Україні. Програма забезпечує фінансування з боку ЄС для вирішення спільних проблем на прикордонних територіях, з метою створення стійкого, екологічного, здорового, привабливого та співпраці сприятливого регіону. Вона також підтримує адаптацію до змін клімату, забезпечує рівний доступ до медичних послуг, сприяє збереженню біорізноманіття, культурному розвитку та сталому туризму, а також заохочує співпрацю між громадянами, представниками громадянського суспільства та державними установами.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.