Учнів навчають до "Захисту України": які регіони активно інвестують, а які залишаються осторонь.

У 2024 році Міністерство освіти і науки схвалило нову версію освітньої програми "Захист України".

В українських навчальних закладах в умовах російської агресії оновили предмет "Захист України". Вже цього року області масово вкладаються в навчання нашого майбутнього покоління, проте не всі однаково.

"Телеграф" дослідив, в яких регіонах України найефективніше здійснюється підготовка дітей до захисту рідної землі та яким чином це реалізується.

У 2024 році Міністерство освіти і науки схвалило нову версію освітньої програми "Захист України". для учнів 10-11 класів. За словами міністра освіти та науки Оксена Лісового, з освітньої програми для українських старшокласників та старшокласниць прибрали все, що стосувалося радянського підходу.

Тепер, під час вивчення предмету, учні не будуть розділені за статевою ознакою. Хлопці і дівчата навчатимуться разом, а групування відбуватиметься лише для практичних занять.

Починаючи з 1 вересня 2024 року, учні 10-11 класів відвідуватимуть навчання в тренінговому форматі раз на місяць, проводячи цілий день у спеціально створених міжшкільних центрах. Ці простори будуть обладнані усім необхідним, що буде придбано за рахунок державної субвенції.

Кожен модуль можуть вести як викладачі курсу "Захист України", так і залучені експерти, які спеціалізуються на певній темі.

У 2025 році журналісти "Суспільного" висвітлили, як проводяться заняття з "Захисту України" в Чернігові. Викладач цього курсу в місцевому ліцеї поділився, що відповідно до нової програми, яка була впроваджена з початку навчального року, практичні заняття займають 80% часу уроку.

"Раніше просто за підручником займалися, не мали змоги це "помацати". Зараз ми можемо на особистому досвіді це спробувати", -- розповідає учениця.

Учителі відзначають, що більшість устаткування у їхньому ліцеї була придбана саме в цьому навчальному році.

Сучасні класи "Захисту України" облаштували ще в трьох ліцеях міста та одному закладі професійної освіти, каже начальник міського управління освіти Василь Білогура. Чотири кабінети - частково коштом державної субвенції у співфінансуванні з міським бюджетом.

Як відомо, для реалізації оновлення дисципліни "Захисту України" у 2023 році уряд виділив 1,74 млрд грн для підвищення кваліфікації вчителів цього предмета, а також закупівлю засобів навчання та комп'ютерного обладнання для навчальних кабінетів.

"Телеграф" провів детальний аналіз даних, отриманих з електронної системи публічних закупівель, і виявив, які інвестиції роблять регіони в освіту школярів. Вчителі зазначають, що близько 80% навчального процесу тепер складається з практичних занять, тому в рамках дослідження був обраний напрямок "Симулятори бойових дій" для учнів. Згідно з характеристиками цього типу закупівель, до нього найчастіше входять електронні тренажери, такі як лазертаг, а також обладнання для інтерактивного навчання. Наприклад, у Дарницькому районі Києва було закуплено комплект симулятора з таким набором:

Згідно з інформацією, представленою на платформі Prozorro, найбільші витрати на придбання обладнання для програми "Захисту України" спостерігаються у Сумській, Львівській та Київській областях. У той же час, найменше коштів на закупівлі виділяється в Закарпатті, Рівненській та Чернівецькій областях. Крім того, є регіони, щодо яких взагалі немає даних про закупівлі, зокрема Харківська, Херсонська та Івано-Франківська області.

Нагадуємо, що раніше ми обговорювали, яким чином Україна може забезпечити якість освіти та як утримати старшокласників, які прагнуть виїхати за межі країни до досягнення повноліття.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.