Шевченківський суд ухвалив рішення про арешт осіб, підозрюваних у шпигунських діях на користь Угорщини.
Про це у коментарі Укрінформу повідомила суддя-спікер Шевченківського райсуду Марина Антонюк.
"Судді-розслідувачі ухвалили рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави на строк 60 діб для затриманих чоловіка і жінки, які підозрюються у скоєнні державної зради", - зазначила Антонюк.
Нагадуємо, що Служба безпеки України повідомила про перше в історії України викриття шпигунської мережі угорської військової розвідки.
Основною метою цього підрозділу було зібрати дані щодо військової безпеки Закарпатської області, виявити слабкі місця в наземній та повітряній обороні регіону, а також дослідити суспільно-політичні погляди місцевого населення. Особливу увагу приділили сценаріям поведінки громадян у разі вторгнення угорських військових на територію області.
За результатами комплексних заходів на Закарпатті СБУ затримала двох агентів із мережі угорської спецслужби.
Згідно з результатами розслідування, куратор обох підозрюваних виявився працівником кадрової служби військової розвідки Угорщини, чию особу вже вдалося визначити співробітникам СБУ.
Одним із його агентів був 40-річний колишній військовий з Берегівського району, якого іноземці завербували та перевели у "режим очікування" ще у 2021 році.
Згідно з інформацією контррозвідувальних служб та слідчих СБУ, куратор запустив цього агента в дію у вересні 2024 року.
Ще одна особа, яка опинилася під вартою, - це колишня військова з Сил безпеки та оборони України, що залишила свій підрозділ у 2025 році.
Згідно з отриманими даними, одним із її обов'язків було повідомлення угорських спецслужб про присутність літаків і гелікоптерів у Закарпатті, а також про оборонні системи військової частини, в якій вона служила.
Контррозвідувальні служби СБУ зафіксували всі дії угорських агентів та затримали підозрюваних за їхніми місцями проживання. Під час обшуків у них були виявлені телефони та інші матеріальні докази їхньої підривної активності.
Служба безпеки України висунула підозри фігурантам за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України, що стосується державної зради, вчиненої під час воєнного стану. Зловмисники наразі утримуються під вартою, і їм може загрожувати покарання у вигляді довічного ув'язнення з можливістю конфіскації майна.