Серед осіб, що потрапили під увагу, виявився медик з російським паспортом: в Україні було ліквідовано ще шість схем, що допомагали ухилянтам. Фото.
Служба безпеки України ліквідувала ще шість схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призивного віку. Зловмисники діяли у трьох областях - Львівській Закарпатській та Черкаській.
Цю інформацію надала пресслужба Служби безпеки України. Відзначається, що серед учасників схем були медичні працівники, які займали посади у військово-лікарських комісіях (ВЛК) та лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК), а також один лікар, що мав паспорт Російської Федерації.
За гроші зловмисники допомагали військовозобов'язаним уникнути призову на підставі підроблених медичних документів, а також допомагали втекти за кордон в обхід пунктів пропуску.
Вартість таких "послуг" становила від 2 до 10 тисяч доларів, залежно від терміновості виїзду та різновиду "схеми".
У Львівській області правоохоронці затримали керівницю одного з відділень обласної психіатричної лікарні. Вона була спіймана на гарячому під час продажу медичних документів, які підтверджували непридатність до військової служби через стан здоров'я. Зловмисниця отримала хабар за ці фальшиві довідки.
Крім того, було затримано її спільника – лікаря-психіатра, який представляв ЛКК. Під час обшуку у нього знайшли російський паспорт і бойову гранату Ф-1.
У Львові викрили очільницю відділення лікарні та затримали заступника керівника одного з військових медцентрів, які порізно підробляли діагнози для "списання" з військового обліку.
Крім того, правоохоронці затримали чиновника з однієї з військових частин регіону, який за винагороду обіцяв ухилянтам допомогу у отриманні бронювання завдяки своїм особистим зв'язкам у ТЦК.
У Черкаській області ще один представник Військово-лікарської комісії став підозрюваним — лікар-психіатр з одного з місцевих медичних закладів. Він отримував хабарі за внесення потенційних призовників на фальшивий психічний облік, щоб ті могли уникнути призову на службу.
На Закарпатті затримали інспектора прикордонного загону, який продавав ухилянтам "маршрути" втечі до сусідньої країни поза пунктами пропуску.
Затриманим особам оголошено про підозру згідно з відповідними статтями Кримінального кодексу України, що стосуються вчинених правопорушень:
ч. 3 ст. 332 (незаконний транзит осіб через державний кордон України);
ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
Частина 3 статті 369-2 (незаконне використання впливу).
Затриманим може загрожувати тюремний термін від 8 до 10 років із можливістю конфіскації майна.
В даний час проводяться слідчі дії, спрямовані на виявлення та покарання всіх осіб, залучених до незаконних схем.
У Києві суди винесли перші 7 вироків ухилянтам.
Нагадаємо, у Києві суди вперше винесли вироки ухилянтам. Вони отримали різні строки ув'язнення.
Як повідомляв OBOZ.UA, на Закарпатті правоохоронці та прикордонники викрили нову схему переправлення військовозобов'язаних через державний кордон. Організатори намагалися "підсадити" ухилянта в поїзд, який прямував до Угорщини.