Служба безпеки України та Національна поліція затримали ще 14 осіб, причетних до організації "ухилянтських схем" в різних областях країни - Новини Весь Харків.

Служба безпеки України разом з Національною поліцією виявили нові способи уникнення мобілізації та арештували 14 організаторів цих схем у різних областях країни.

Серед учасників – адміністратори каналів у Телеграмі та представники державних установ.

● У Києві було викрито посадовицю з "Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", яка займалася продажем підроблених довідок для отримання статусу інваліда.

Вона залучила до своєї протизаконної діяльності шість медиків, які створювали ухилянтам ілюзію стаціонарного лікування, щоб оформити підроблену історію хвороби.

Правоохоронці спіймали чиновницю "на місці злочину", коли вона отримувала чергову частину хабаря за фальшиві документи.

● Крім того, на Київщині викрито п'ятьох адміністраторів Телеграм-каналів, які "підсвічували" локації мобільних груп ТЦК та правоохоронців.

Також затримано водія таксі, який на своїй сторінці у тіктоку закликав оминати маршрути руху представників військкоматів, координати яких "зливав" у соцмережу.

● У Закарпатті правоохоронці затримали трьох місцевих жителів - водія пекарні, його співмешканку та колегу, які підібрали ухилянтів і перевозили їх у хлібовозах під виглядом експедиторів. Після цього "пасажири" намагалися нелегально перетнути адміністративний кордон, переправляючись через річку Тиса.

У Береговому правоохоронці виявили працівницю місцевої автозаправної станції, яка під час своїх робочих годин незаконно "допомагала" військовозобов'язаним у втечі за кордон, надаючи їм поради щодо обходу контрольних пунктів.

● У Полтавській області викрито двох працівників військкомату, які заробляли на ухилянтах. За гроші вони обіцяли працівникам місцевої агрофірми викреслювати їх зі списків, щоб ті не потрапили під мобілізацію.

● У Черкаській області співробітники СБУ виявили 30-річного адміністратора Телеграм-каналу, який, використовуючи "зашифровані" терміни, закликав військовозобов'язаних уникати зустрічей з патрулями правоохоронців та представниками ТЦК.

За викритими фактами затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);

▪ ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);

▪ частина 3 статті 332 (незаконна переправа осіб через державний кордон України, вчинена організованою групою).

▪ ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

▪ частина 2 статті 369-2 (недобросовісне використання впливу).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській, Полтавській, Закарпатській та Черкаській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Київської, Закарпатської та Черкаської обласних прокуратур, Київської міської та Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.