Здирили 260 мільйонів і уникли ув'язнення: Троє нових підозрюваних у справі брата Каськіва досягли угод із прокурорськими органами.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив угоди про визнання вини, досягнуті між прокурором та трьома підозрюваними у справі, що стосується розтрати коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами, які перевищують 259,2 мільйона гривень.

Це стосується трьох екс-підприємців, про що інформує пресслужба ВАКС.

Двох обвинувачених суд визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 (співучасть у привласненні та відмиванні незаконних коштів) КК України та призначив узгоджене покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України (Призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом).

Їм призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати керівні посади, окрім з'єднань, військових частин і підрозділів Збройних Сил, строком на 1 рік і без конфіскації майна.

Третього підсудного визнали винним у скоєнні злочину, що підпадає під ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом). Суд також ухвалив рішення про призначення покарання, яке є нижчим за встановлений законодавством максимум.

Його засудили до чотирирічного ув'язнення з забороною займати керівні посади (за винятком з'єднань, військових частин і підрозділів Збройних Сил) на один рік, без конфіскації майна.

"Згідно з частинами 2 та 3 статті 75 Кримінального кодексу України, суд ухвалив рішення про звільнення всіх зазначених осіб від відбування призначеного основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий термін на 1 рік", - йдеться в повідомленні суду.

У повідомленні не зазначені імена підозрюваних, однак, згідно з інформацією видання "Слово і діло", мова йде про Сергія Лідова, Руслана Усова та Сергія Моісеєнка.

Як повідомлялося, у липні 2024 року завдяки угоді з прокурором умовне покарання у цій справі отримали ще шестеро обвинувачених: брат колишнього голови Держінвестпроєкту Владислава Каськіва Олександр, ексзаступник голови Держінвестпроєкту Сергій Шут, ексдиректор Держінвесткомпанії Юрій Лутак, ексголова відділу кредитування та інвестицій Держінвесткомпанії Андрій Леміш, директор фірми "Торговий дім "Борисфен" Андрій Стельмах і двоюрідний брат Каськіва Олександра Матковський.

Стосовно Лідова, Моісеєнка, Усова та Вадима Бея, справу на той час припинили, оскільки вони виконують обов'язки в Силах оборони України. Бей наразі вважається зниклим безвісти. Згодом Лідов, Моісеєнко та Усов отримали можливість брати участь у судових засіданнях, внаслідок чого суд вирішив відновити розгляд справи.

Крім цього, за угодами, укладеними між обвинуваченими та прокурорами, було передано 507 земельних ділянок і один об'єкт нерухомості Національному агентству з розшуку та управління активами (АРМА) для подальшого продажу. Кошти, отримані від цього продажу, будуть спрямовані на підтримку Збройних сил України. Додатково, ще 202 земельні ділянки були конфісковані в інтересах держави відповідно до спеціальної процедури.

В яких обвинуваченнях опинився брат Каськіва?

У травні 2021 року Національне антикорупційне бюро України висунуло звинувачення рідному брату колишнього керівника Держінвестпроєкту Владислава Каськіва. Його підозрюють у створенні злочинної організації та легалізації коштів, здобутих незаконним шляхом. Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про проведення судового процесу заочно.

Згідно з даними розслідування, в період з 2012 по 2014 рік "Державна інвестиційна компанія", що перебувала під управлінням "Держінвестпроекту", надала кредити на загальну суму 259,2 мільйона гривень двом приватним підприємствам, нібито для реалізації національних ініціатив "Якісна вода" та "Олімпійська надія-2022". Ці підприємства виявилися імовірно фіктивними та були контрольовані керівництвом "Держінвестпроекту". За здійснення цих проектів відповідав Владислав Каськів, який з 2010 по 2014 рік обіймав посаду голови "Держінвестпроекту".

Здобуті фінансові ресурси ці організації переказували іншим нерезидентним компаніям. Врешті-решт, ці кошти потрапили на рахунки закордонних фірм на Кіпрі, бенефіціаром яких став рідний брат Каськіва.

Згодом ці компанії з Кіпру отримали частки в статутних капіталах українських товариств з обмеженою відповідальністю. У період з 2013 по 2015 роки вони придбали у громадян України більше 700 земельних ділянок, розташованих у Закарпатській та Волинській областях, які в сумі складають близько 1000 гектарів.

У липні 2020 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив рішення про арешт вказаних земельних ділянок за ініціативою Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Після втечі колишнього президента Віктора Януковича з України Владислав Каськів також залишив країну, перебравшись до Панами. У 2017 році він був затриманий та повернувся до України в рамках екстрадиційного процесу, пов'язаного зі справою про розкрадання державних коштів у розмірі 7,46 млн грн під час розміщення зовнішньої реклами. Як зазначав тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко, Каськів повністю компенсував цю суму. Однак справа все ще залишається в судовому провадженні. Важливо зазначити, що умови екстрадиції, погоджені з Генеральною прокуратурою, забороняють українським правоохоронцям висувати йому нові обвинувачення без попередньої згоди Панами. Тому, незважаючи на наявність доказів, НАБУ та САП наразі не можуть висунути йому нові підозри.

У 2020 році Каськів пройшов під шостим номером до Закарпатської облради від партії "Опозиційна платформа - За життя!", політраду якої очолював Віктор Медведчук.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.