Голова комітету повідомив, що парламент обговорить ініціативу щодо створення державної установи, яка займатиметься контролем за якістю питної води - Лубінець.
Верховна Рада має розглянути та швидко ухвалити законопроєкт про створення окремого державного органу, який здійснюватиме контроль за чистотою води для населення України.
Цю інформацію озвучив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, у розмові з кореспондентом Укрінформ.
21 квітня цього року у парламенті був поданий законопроєкт № 13205. Він передбачає створення окремого органу та визначення функцій для регулювання у цій сфері. На мою думку, це буде одним із способів, як ми можемо підняти на парламентський рівень, а відтак і передати уряду питання про якість води, яку щодня споживають мільйони українців. Як результат, ми отримаємо державний орган, відповідальний за контроль за цим процесом. Це, безумовно, сприятиме поліпшенню ситуації, - зазначив він.
За словами Лубінця, законопроєкт № 13205 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у сферах господарської діяльності, яка може становити ризик для здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення" наразі перебуває на розгляді профільного комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
"Цей законопроєкт ініційований депутатами. Я щиро сподіваюся, що парламентарі ухвалять його без затримок," – зазначив омбудсмен.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внести зміни до Закону "Про систему громадського здоров'я", уповноваживши центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення, на здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у сфері громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Як повідомляло агентство Укрінформ, Міністерство екології та природних ресурсів України розпочало пілотний проект, що передбачає онлайн-моніторинг якості водних ресурсів у реальному часі. Першу станцію було введено в експлуатацію в Закарпатті.