Більше ніж 50 тисяч мешканців продовжують жити у Слов'янську | Еспресо

Про це розповів начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях, передає Суспільне.

За словами Вадима Ляха, внаслідок російських обстрілів у Слов'янську постраждали приблизно тисяча багатоквартирних і приватних житлових будинків, а також ряд соціальних об'єктів інфраструктури.

"Щороку ми пріоритетно займаємось відновленням дахів, щоб зберегти ці будівлі. Вже вдалося відремонтувати дахи та вікна у ста будинках, а також завершити роботи у трьох будинках, які постраждали в 2022 році. У цьому році ми плануємо завершити всі ремонтні роботи та надати житло тим, хто в ньому потребує," - підкреслив керівник МВА.

В останні дні жовтня Вадим Лях оголосив, що в лікарнях Слов'янська вже розпочали опалювальний процес. На перше листопада в місті стартував запуск котелень.

"Опалення встановлено в усіх 620 багатоповерхових будинках, і котельні функціонують безперебійно. Однак існують певні труднощі в окремих квартирах, адже наразі лише 50 % мешканців знаходяться вдома. Іноді для запуску системи опалення потрібно мати доступ до квартир. На щастя, сьогодні кілька квартир, які раніше залишались без тепла, вже отримали його", - повідомив Лях.

Вадим Лях зазначив, що російська армія б'є по інфраструктурі, тож періодично у місті зникає водопостачання.

"Сьогодні у місті є водопостачання, але ситуація на завтра викликає занепокоєння. Підстанції, які забезпечують електрику, знаходяться за межами міста, в зонах, де ворог регулярно проводить обстріли. Коли лінії енергопостачання зазнають руйнувань, це безсумнівно впливає на роботу критичної інфраструктури", - підкреслив начальник МВА.

За його словами, в місті також встановлюють свердловини для забору технічної води. Це необхідно на випадок, якщо централізоване водопостачання буде відсутнє.

Відзначається, що в Слов'янську в даний момент функціонують всі банки, торгові точки, ринок, медичні заклади, а також пологовий будинок, який залишився єдиним у Донецькій області.

Також у місті вже третій рік поспіль працюють соціальні їдальні, де людей безкоштовно годують обідами.

"Якщо людина потребує цього обіду, вона приходить у пункт й отримує. До тисячі обідів ми кожного дня готуємо і в такому режимі працюємо до весни", розповів Вадим Лях.

За інформацією керівника МВА, процес евакуації в громаді відбувається щоденно. Люди відправляються до Павлограда в Дніпропетровській області, де розташований обласний центр для евакуації. Він також зазначив, що наразі триває евакуація до Львівської області, а сім'ям з дітьми пропонується переїзд до Закарпатської та Київської областей.

"Виїзд можливий, проте в Слов'янській громаді я помічаю, що люди не дуже активно користуються цією послугою. Наприклад, минулого тижня вирушили лише чотири особи. Вважаю, що багато хто вважає своє місто більш-менш безпечним у порівнянні з іншими населеними пунктами області. Проте ситуація може змінитися в будь-який момент," - підкреслив він.

Він також зазначив, що мешканці інших населених пунктів мають можливість евакуюватися до Слов'янська, де можуть знайти прихисток у будинках своїх родичів або знайомих. Це особлива група осіб, які не покидають межі області.

"Якщо загроза реально зросте і ситуація погіршиться, ми спостерігаємо, що лінія фронту наближається, а разом з цим зростає і кількість обстрілів у громадах. Тому я переконаний, що місцеві жителі скористаються запропонованими варіантами і стануть більш активно виїжджати," - зазначив начальник МВА.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.