Пацієнти повинні отримувати високоякісну медичну підтримку.
Міністр охорони здоров'я наказав регіональним адміністраціям підвищити рівень підготовки медичних установ у період епідемій.
Протягом останніх двох тижнів у нашій країні спостерігається зростання випадків захворювань на ГРВІ, грип і COVID-19. У порівнянні з попереднім тижнем, кількість інфікованих зросла на 20%: з 10 по 16 лютого було зареєстровано 206 653 хворих, з яких 60% становлять діти. У медичні заклади країни з ускладненнями, пов'язаними з ГРВІ, грипом та COVID-19, потрапили 5406 осіб, серед яких 3276 — діти. Всі пацієнти отримали необхідну медичну допомогу. Епідеміологи прогнозують, що ця тенденція до зростання захворюваності може тривати ще протягом двох-трьох тижнів.
Сьогодні ситуація залишається під контролем і відповідає середньому етапу епідемічного сезону. Проте всім регіонам необхідно провести додаткову оцінку готовності медичних установ та забезпечити регулярний моніторинг епідеміологічної ситуації. Це завдання було озвучене міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком під час селекторної наради з керівниками обласних департаментів охорони здоров'я та центрами контролю і профілактики захворювань. Особливу увагу слід приділити лікарням, які надають медичну допомогу та здійснюють госпіталізацію пацієнтів із ускладненнями ГРВІ, грипу, COVID-19 та пневмонії.
"Фіксуємо зростання захворюваності на ГРВІ і як наслідок -- збільшення кількості госпіталізацій через ускладнення ГРВІ, грипу та COVID-19. У 16 областях перевищено епідпоріг. Попри те що ситуація контрольована, важливо, щоб на рівні кожної області керівники департаментів охорони здоров'я та центрів контролю і профілактики хвороб продовжили щоденний епідмоніторинг і перевірили забезпеченість лікарень необхідними ліками, стан готовності розширення кількості ліжко-місць для госпіталізації пацієнтів у стаціонарах і відділеннях інтенсивної терапії. Фінансування медзакладів, зокрема законтрактованих за пакетом готовності та реагування, від держави забезпечено, тому на рівні областей кожен пацієнт має отримати необхідну якісну безплатну медичну допомогу в разі госпіталізації через ускладнення ГРВІ", -- зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Перевищення епідемічного порогу зафіксовано у Хмельницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях. У Вінницькій, Київській, Львівській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Сумській -- низький рівень перевищення епідпорогу. В інших областях України ситуація стабільна -- передепідемічний рівень. У цих областях чи окремих населених пунктах за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС можуть застосовувати посилені протиепідемічні заходи. Ідеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, інших освітніх закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи.
Зростання рівня захворюваності на ГРВІ викликане активною циркуляцією вірусів грипу в 21 регіоні країни. Відповідно до щотижневих моніторингових даних, очікується, що до квітня грип стане домінуючою інфекцією, перевищуючи коронавірус. З моменту початку циркуляції грипозних вірусів в січні цього року зафіксовано 16 летальних випадків, пов'язаних з ускладненнями захворювання. Лікарі зазначають, що всі померлі не отримали щеплення проти грипу.
Від початку епідемічного сезону з 30 вересня по 16 лютого в Україні зареєстровано 2 469 413 випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19. Цей показник на 15,8% менший у порівнянні з аналогічним періодом 2023-2024 років.
Лікарі наголошують, що щорічна вакцинація є найефективнішим методом запобігання грипу та COVID-19. Вакцину проти грипу можна отримати не лише на початку, а й протягом всього епідемічного сезону. В усіх регіонах країни наразі є достатня кількість вакцин проти COVID-19. Для щеплення використовуються омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer, призначені як для дорослих, так і для дітей. Щоб зробити щеплення, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Вакцина проти грипу також доступна в аптечній мережі. Станом на 16 лютого, було вакциновано 109 913 осіб.