Операція "Турул": в Інтернеті шириться неправдива інформація про можливу агресію Угорщини щодо Закарпаття.
Автор цього профілю регулярно ділиться матеріалами, що підтримують проросійські настрої та виступають проти європейських цінностей, звертаючись до угорської аудиторії.
У соцмережі X багато уваги привернув фейк про нібито намір Угорщини захопити Закарпатську область. Повідомлення такого змісту було проілюстровано кадрами перекидання військової техніки.
Запис, що стосується цієї теми, з'явився на сторінці Based Hungary, яка активно поширює російську пропаганду та посилює антиукраїнські настрої серед угорських користувачів. Це повідомлення набрало більше мільйона переглядів.
У ньому згадується про операцію "Турул", названу на честь птиці з угорської міфології. Для ілюстрації посту було використано відео з підготовки щорічного фестивалю Ludovika, де показують військову техніку.
Абсурдність самої концепції військової операції підкреслив штучний інтелект Grok, інтегрований у соціальні мережі. Він вказав на те, що це лише спекулятивний сценарій, який використовується для стимулювання націоналістичних почуттів в Угорщині, а не як серйозні плани щодо військових дій.
Також він підкреслив, що Угорщина малоймовірно зможе здійснити військові дії проти держави, чия армія значно чисельніша, має кращу технічну оснащеність і реальний бойовий досвід. Grok звернув увагу на те, що політика Будапешта орієнтована на вирішення двосторонніх питань через дипломатичні канали.
Як повідомлялося раніше, 9 травня СБУ викрила агентурну мережу Угорщини на Закарпатті. Група займалася вивченням військових можливостей та стану поліції. Крім того, вони намагалися з'ясувати настрої місцевих жителів на випадок, якщо угорська армія увійде до області.
У Будапешті після цього звинуватили Київ у антиугорській пропаганді та оголосили про висилку двох українських дипломатів, які нібито шпигували на користь своєї країни.