ОК Захід зобов'язалося провести перевірку інформації, оприлюдненої омбудсменом, щодо незаконного утримання чоловіків у ТЦК в Ужгороді.
Зображення: знімок з відео омбудсмена.
У відповідь на заяву Андрія Крючкова, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області, щодо виявлених ним порушень в Ужгородському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, командування Оперативного командування "Захід" інформує:
Започатковано діяльність спеціальної комісії, яка має на меті перевірку фактів, згаданих у заяві представника омбудсмена, а також виявлення інших можливих правопорушень. Після завершення роботи комісії всі зібрані матеріали будуть передані до правоохоронних органів для отримання відповідної правової оцінки.
Командування оперативного командування "Захід" підкреслює свою рішучість у дотриманні принципу нульової терпимості до будь-яких випадків порушення прав людини, службової недбалості або зловживання повноваженнями з боку керівництва та військовослужбовців ТЦК та СП.
Сьогодні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про виявлення в Ужгородському РТЦК незаконного утримання чоловіків, антисанітарних умов та ігнорування очевидних хвороб.
Представник омбудсмана Андрій Крючков виявив, що деякі люди залишалися тут протягом тривалого часу — зафіксовано випадки, коли їх утримували 21, 24, 30 і навіть 50 днів.
У представлених матеріалах можна побачити ветерана, що показує своє посвідчення учасника бойових дій, але навіть цей статус не став підставою для його звільнення. У осіб без відповідного оформлення забирали документи та мобільні телефони, позбавляючи їх можливості захищати свої права.
Крім того, було зафіксовано ігнорування очевидних медичних проблем. На зображенні зображений чоловік з вираженою фізичною вадою, яку неможливо не помітити, але його все ж залишали на місці.