Нові "схеми для ухилянтів" були викриті та ліквідовані в трьох університетах України.
Служба безпеки України та Національна поліція виявили групу викладачів вищих навчальних закладів у Полтавській, Закарпатській та Харківській областях, які за гроші надавали допомогу військовозобов'язаним у отриманні відстрочок від призову, використовуючи підроблені документи про навчання або медичні проблеми.
Згідно з інформацією, наданою СБУ, це повідомляє Укрінформ.
У Полтавській області правоохоронні органи виявили професора приватного університету, який допомагав абітурієнтам отримувати місця на бакалавраті, магістратурі та аспірантурі державного університету без проходження вступних іспитів.
Крім того, за гроші фігурант пропонував чоловікам фіктивне лікування у психдиспансері для подальшого списання з військового обліку за станом здоров'я.
Для здійснення обох схем злочинець скористався своїми знайомствами серед представників освітньої галузі та медичних працівників.
У Закарпатті правоохоронці затримали доцентку історичного факультету університету під час отримання хабара за підробку документів для зарахування "абітурієнтів" призовного віку.
За даними слідства, фігурантка особисто супроводжувала клієнтів під час формального складання ними вступних іспитів.
Потім посадовиця приносила довідки псевдостудентів до місцевого територіального центру комплектування і соціальної підтримки, де їм оформлювали відстрочки.
У Харківській області правоохоронці висунули підозри підприємцю та двом його спільникам, які використовували подібний метод для затримки мобілізації осіб, що підлягають військовій службі.
Посередники "проводили" чоловіків до коледжу, де насправді вони не отримували освіту, а фальшиві сертифікати про навчання подавали до територіальних центрів комплектування.
Правоохоронці повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Крім того, їм пред'явлено звинувачення за частиною 3 статті 368 (отримання пропозиції, обіцянки або неправомірної вигоди особою, яка займає службове становище) та частиною 2 статті 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.
Злочинцям може бути присуджено до 10 років ув'язнення з вилученням майна.
Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті повідомили про підозри начальниці відділу Берегівського районного територіального центру комплектування, посадовиці військово-лікарської комісії при цьому ТЦК і медикам Хустської та Виноградівської районних лікарень, які оформлювали військовозобов'язаним фальшиві діагнози про психічні розлади.