На ринку праці фахівці пенсійного віку стають справжньою цінністю: які вакансії пропонують і які зарплати їх чекають?

У 2024 році в Україні спостерігається зростання кількості вакансій для пенсіонерів на 33%, а середня заробітна плата для цієї категорії працівників досягла 20 тисяч гривень, що практично дорівнює доходам інших працівників. Найбільш затребувані спеціальності серед роботодавців включають водіїв, продавців, охоронців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців та різноробочих. Прогнозується, що ця позитивна тенденція продовжить розвиватися і в 2025 році.

Про це OBOZ.UA розповіла керівниця "OLX Робота" Марія Абдулліна. Як показує дослідження, саме старше покоління стало новим джерелом трудового потенціалу для бізнесу в умовах війни.

Протягом 2024 року кількість вакансій з параметром "підходить особам пенсійного віку" зросла на третину - до 54 тисяч. А лише за перший квартал 2025 року вже розміщено понад 20 тисяч нових пропозицій для пенсіонерів.

Причина очевидна: бізнеси прагнуть знайти стабільних, відповідальних та доступних працівників. Часто такими є співробітники старшого віку. Маленькі підприємства особливо активно залучають пенсіонерів до співпраці — 29% з них вважають це своїм рішенням для подолання нестачі кадрів. Для порівняння, лише 13% великих компаній вказали на подібні ініціативи.

"Все більше компаній починають пропонувати робочі місця для осіб похилого віку, а самі пенсіонери активно реагують на ці оголошення. У 2024 році кількість таких вакансій зросла на 33%, а середня заробітна плата досягла 20 тисяч гривень, що співпадає з середнім рівнем зарплат в країні", - підкреслила Абдулліна.

Найбільшою популярністю серед роботодавців користуються вакансії для водіїв, продавців, охоронців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців і різноробочих. Саме на ці позиції надходить найбільша кількість заявок від осіб похилого віку. Цей інтерес зростає: у 2024 році пенсіонери подавали заявки на вакансії на 23% частіше, ніж у 2023 році, і на 41% частіше, ніж у 2022 році.

Цікаво, що понад 48% працюючих пенсіонерів планують продовжувати працювати й надалі. Основна причина - фінансова: українська пенсія рідко дозволяє забезпечити навіть базові потреби, тож багато хто змушений шукати додатковий дохід.

Зарплати для пенсіонерів цілком конкурентні. У 2024 році медіанна зарплата в таких вакансіях становила 18 тисяч гривень, а на початку 2025-го - вже 20 тисяч. Це лише трохи менше за середню зарплату по країні, яка нині сягає 21 500 грн. Найвищі зарплати для пенсіонерів пропонують у Київській, Львівській та Закарпатській областях.

Найактивніше пропозиції для пенсіонерів з'являються в областях з великими містами - Київській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській. Це пов'язано як із концентрацією бізнесу, так і з високим рівнем конкуренції на ринку праці. Водночас багато старших людей не бояться змінювати місце проживання заради стабільної роботи - все більше пенсіонерів переїжджають у великі міста або долучаються до роботи дистанційно, де це можливо.

Роботодавці все більше переглядають свої уявлення про вік працівників. Якщо раніше старші люди вважалися менш конкурентоспроможними на ринку праці, то сьогодні вони стали важливим кадровим ресурсом. І це лише початок: аналітики очікують, що в 2025 році кількість робочих місць для пенсіонерів продовжить зростати.

Як вже повідомляло OBOZ.UA, українському ринку праці найбільше бракує кваліфікованих спеціалістів, зокрема швачок, токарів, електромонтерів, водіїв та зварювальників, а також лікарів різних напрямків. Ці професіонали є надзвичайно важливими для забезпечення стабільності економіки та ефективної роботи системи охорони здоров'я.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.