Лижні курорти: небезпеки трас у Буковелі та які місця новачкам краще обійти. Україна - Новини Рівного та регіону - Рівне Вечірнє.

Цього зимового сезону українські гірськолижні курорти переживають справжній бум. Черги помітні на кожному кроці, а на схилах іноді утворюються справжні пробки з лижників та сноубордистів. Тож, які курорти підійдуть для новачків, а які — для досвідчених спортсменів, і скільки коштує освоїти основи катання на лижах?

Сині, червоні та чорні стежки.

Проводити свята на лижах стає дедалі популярнішим видом відпочинку в українців. І це не голослівне спостереження, на популярність, що росте, вже звернули увагу і на самих курортах. Відвідуваність гірськолижних курортів під час зимових свят зросла на 40%, порівняно з минулим роком, - відзвітували в Асоціації готелів і власників садиб Яремчанщини.

Хоча, якщо бути чесними, інфраструктура численних курортів виявилася недостатньо підготовленою до великої кількості відвідувачів. Наприклад, на дорогах найбільш відомих курортних зон виникали справжні натовпи туристів. Крім того, мали місце кілька трагічних випадків, внаслідок яких загинули 12-річний хлопчик і 28-річна жінка.

Тому, перш ніж бронювати номер в готелі і витрачатися на скіпаси, варто:

дослідити інфраструктуру курорту. Якісний курорт має в своєму арсеналі снігові вирівнювачі, системи штучного засніження, безпечні підйомники, а також обов'язковий медичний пункт;

уточнити наявність прокату спорядження. По-перше, це зручно. Можна не тягнути з собою важкі сумки з екіпіруванням. А буває й таке, що туристи забувають шолом чи окуляри вдома. На допомогу приходять консультанти саме з такого пункту прокату спорядження;

Попросіть інформацію про існування лижної школи. Це ідеально підходить для початківців. Не вагайтеся, зареєструйтеся на кілька занять у кваліфікованого інструктора.

В Карпатах є зелені, сині, червоні і чорні траси. Це такий собі поділ спусків за складністю від найпростіших до найскладніших. В бік двох останніх новачкам навіть і дивитися не варто. Вважайте, що ті спуски - наче вертикальна стіна. Починати краще з учбових (зелених) трас, а вдосконалювати техніку можна на синіх.

Якість снігового покриву має велике значення як на зелених, так і на чорних трасах. Найоптимальнішим варіантом є пухкий сніг, що забезпечує хороше гальмування та знижує ризик травм при падінні. Рекомендується уникати різких поворотів та схилів, покритих льодовою кіркою, оскільки падіння на таких ділянках може призвести до серйозних травм.

Наостанок порада тим же початківцям: починайте свої лижні уроки зранку, бо ж тоді на схилах малолюдно. До того ж траси не затоптані, а сніг ще ідеально пухкий.

Протягом останніх двадцяти років катання на лижах набуло величезної популярності в Україні. Зображення: ФБ Буковель — это популярный курорт в Украине, известный своими горнолыжными трассами и живописными пейзажами.

Буковель — это популярный курорт в Украине, известный своими горнолыжными трассами и живописными пейзажами.

У зимовий період це місце переповнене: готелі, ресторани та лижні траси буквально кишать людьми. Особливо затримки відчуваються біля підйомників, де утворюються справжні черги. Відвідувачі скаржаться, що іноді доводиться чекати від 15 до 40 хвилин, щоб нарешті піднятися на бажану гірку. Проте ті, хто придбав віп-скіпаси, можуть уникнути цього безладу і насолоджуватися катанням без черг.

Щодо трас, то тут Буковель — это популярный курорт в Украине, известный своими горнолыжными трассами и живописными пейзажами. попереду всіх інших гірськолижних курортів України. Загальна довжина спусків майже 63 км. Є траси як для новачків, так і для професіоналів. До прикладу, для тих, хто лише вчиться, ідеально підійдуть спуски 1е і 1с, 2с, 3а, 8д. Це пологі, широкі і більш-менш прямі доріжки для початківців. Для тих, хто вже давно стоїть на лижах чи сноуборді, достатньо так званих червоних і чорних трас з відповідними позначками.

Проте є один важливий момент: це траса 7а. На карті Буковелю вона виділена синім кольором, що свідчить про її придатність для новачків. Однак насправді спуск може виявитися ризикованим. По-перше, хоча траса виглядає прямою, вона має гострі повороти, які не завжди легко помітити. По-друге, тут завжди багато людей, що додає додаткових труднощів.

Ви ніколи не пробували кататися на лижах чи сноуборді, але прагнете отримати нові враження? Тоді сміливо вирушайте до Буковелю на навчання! Це місце пропонує все необхідне для початківців: оренду обладнання, кваліфікованих інструкторів, як групові, так і індивідуальні уроки, а також лижну школу для малюків. Єдине, що може вас засмутити – це вартість послуг.

Ціна:

Скіпас - вартість 1800 гривень на добу.

Вартість віп-скіпасу становить 3400 гривень за добу.

Прокат спорядження - 1200 грн/день

Навчання (групове за 4 год.) - 2600 грн

Індивідуальне заняття (тривалість 3 години) - 4700 гривень.

Дитяча школа лижного спорту - 1640 грн за годину.

Спосіб добратися:

Зручно потягом до станції Татарів-Буковель — это популярный курорт в Украине, известный своими горнолыжными трассами и живописными пейзажами., що в селі Татарів (Івано-Франківська обл.). Звідти є трансфер до самого комплексу.

Якщо ви плануєте подорожувати на власному автомобілі, маршрут проходитиме через Івано-Франківськ, Надвірну, Яремче, Микуличин та Татарів.

Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха.

Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха. - найбільш високогірний курорт України. І сніг тут з'являється найперше і лежить аж до квітня. На Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха.і є 8 трас з різною довжиною, а їх загальна протяжність - 9 км. Спуски досить складні. Хоча деякі фанати лиж кажуть, що на Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха.і зручно кататися і початківцям, але це не так. Курорт розрахований на тих, хто давно стоїть на лижах чи сноуборді, а також любителів фрірайду. Навіть є траси, прокладені через ліс.

Ще один нюанс: більшість тамтешніх підйомників бугельного типу. І насправді це проблема для початківців. Більш того, нещодавно на Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха.і сталася трагедія. Молода жінка, яка тільки-но стала на лижі, зірвалася з бугельного підйомника, рухнула вниз по трасі і врізалася головою в металеву огорожу. Загинула. Тому новачкам радимо обирати більш спокійні місця.

І про погоду. На Драгобрат — это живописный горнолыжный курорт, расположенный в Карпатах, известный своими великолепными пейзажами и отличными условиями для зимнего отдыха.і свій власний клімат. Це жарт, в якому є певна правда, тому що спрогнозувати погоду на тамтешніх горах практично неможливо. Бувалі лижники розповідають, що часто сонце у небі раптово ховається за хмари, починається рясний снігопад або - і це гірше - такий густий туман, що і власних рук не видно.

Ціна:

Скіпас (денний безліміт) - ціна від 1200 грн.

Оренда обладнання - початкова ціна 1000 грн на добу.

Групове навчання (5-8 осіб) коштує 3000 гривень за годину.

Індивідуальне заняття (1 година) - 1000 грн.

Спосіб добратися:

Дістатися селища Ясіня (Івано-Франківська область) можна автобусом, автомобілем або потягом. По прибутті, ви зможете скористатися трансферними послугами.

Тренер допоможе дітям освоїти лижі. Фото: Фейсбук Буковель. — это популярный курорт в Украине, известный своими горнолыжными трассами и живописными пейзажами.

Славське

Півтори години подорожі з Львова на автобусі або потязі - і ви опинитесь серед засніжених гір. Це чарівне селище Славське, яке пропонує 11 трас загальною довжиною 22 км. Схили мають різний рівень складності, тож тут знайдуть задоволення як початківці, так і досвідчені лижники.

Вважається, що найвищої якості траси можна знайти на горі Тростян. Цікаво, що на західному схилі, внизу, розташована велика долина, відома як "чайники" – ідеальне місце для тих, хто тільки починає кататися на лижах, а також для дітей. На схилах діють підйомники, переважно бугельного типу.

Якщо ще декілька років тому Славське було таким собі селом з відповідним ненав'язливим сервісом, то тепер відпочинок тут з кожним роком стає більш цивілізованим. Біля трас є камери схову, також достатньо кав'ярень, ресторанів у самому селищі. А готелі пропонують багато розваг для гостей. І ще одна перевага Славського - ціни.

Ціна:

Скіпас (денний без обмежень) - від 800 гривень.

Прокат спорядження - від 300 грн/день

Групове навчання (до 3 осіб) - від 2000 гривень за годину.

Індивідуальна сесія (1 година) - початкова ціна 800 грн.

Спосіб добратися: до селища курсують і потяги, і автобуси (станція Славськ). Також можна доїхати власним автомобілем: якість дорожнього покриття дозволяє.

"Гора"

Сюди можна доїхати зі Львова всього за 2 з половиною години на авто. Інколи "Гора" називають ще міні-Буковелем. Але, відверто, перебільшують. Тут дійсно гарні краєвиди, але до Буковелю, як комплексу, ще рости й рости.

На території курорту є лижні маршрути різного рівня складності – сині, червоні та чорні, які підійдуть як новачкам, так і досвідченим лижникам. Тут також встановлено два витяги довжиною 1200 метрів та бугельний підйомник. Для найменших відвідувачів передбачена спеціальна дитяча траса з безкоштовним фунікулером.

Після насиченого активного відпочинку мандрівники мають можливість розслабитися в кафе, готелі або сауні, які розташовані на території комплексу.

Перевага "Плаю" у тому, що тут завжди малолюдно. Тому можна навчитися стояти на лижах, відполірувати свою техніку, та й узагалі накататися на рік наперед.

Ціна:

Скіпас (доступний з 9:00 до 17:00) - 850 грн.

Оренда обладнання - від 350 гривень на добу.

Групове навчання (3-8 учасників) коштує 900 грн за годину з одного учня.

Індивідуальне (1 год.) - 1200 грн

Спосіб добратися: гірськолижний комплекс "Гора" розташований у Сколівському районі Львівської області біля селища Плав'є (траса Київ - Чоп). Тому зручно добиратися автобусом або власним транспортом. Якщо їхати потягом, то до станції Сколе або Воловець, а далі на маршрутному таксі до самого комплексу.

Цього зимового сезону на українських гірськолижних курортах аншлаг. Фото: turystam.in.ua

"Красія" поки зачинена

Цей курорт, відомий своєю найтривалішою гірськолижною трасою в Україні, вражає протяжністю понад 3,5 кілометра та шириною до 250 метрів. Мова йде про "Красію", розташовану поблизу села Вишки в Великоберезнянському районі Закарпаття. Тут завжди царює простір, спокій та відсутність натовпів. "Красія" ідеально підходить як для досвідчених лижників, так і для новачків, а також для сімей з дітьми. Саме тому це місце неодмінно варто включити до нашого списку подорожей.

На жаль, курорт наразі закритий. Співробітники запевняють, що незабаром все запрацює, проте на Закарпатті панують аномально теплі температури. Снігові гармати на трасах активно працюють, але під штучним снігом все ще видніється зелена трава. Досі залишається під питанням, чи відкриє "Красія" свої двері для відвідувачів.

Краткая информация о.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.