Кабінет Міністрів України через Міністерство охорони здоров'я впроваджує медичний аспект безпекових угод: вже укладено 11 міжнародних договорів з країнами-партнерами.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко долучився до засідання керівників українських дипломатичних представництв за кордоном. Ця зустріч, що проходила за участі Президента України Володимира Зеленського, була проведена під девізом "Від сили дипломатії до дипломатії сили".

Під час наради, учасники зосередились на пріоритетних напрямках зовнішньої політики в умовах війни.

Одним із головних акцентів, які підкреслив Президент Володимир Зеленський під час свого виступу, є важливість активної імплементації двосторонніх угод у сфері безпеки, укладених між Україною та іншими країнами відповідно до Спільної декларації "Групи семи", прийнятої 12 липня 2023 року. На сьогоднішній день Україна вже підписала 28 таких угод. Ці угоди спрямовані на зміцнення стратегічного партнерства, що має на меті підвищення стійкості та можливостей України в умовах російської агресії в різних сферах, включаючи охорону здоров'я. У відповідь на це Міністерство охорони здоров'я активно займається укладенням двосторонніх угод у сфері охорони здоров'я для виконання вже досягнутих безпекових домовленостей.

На сьогоднішній день Міністерство охорони здоров'я вже уклало 11 угод у сфері медицини для реалізації підписаних безпекових угод з Латвією, Швецією, Фінляндією, Литвою, Данією, Іспанією, Бельгією, Естонією, Францією, Норвегією та Італією. Ці угоди мають на меті зміцнення української медичної системи, підвищення її стійкості та здатності оперативно реагувати на нові виклики. Я висловлюю вдячність нашим дипломатам і командам посольств за їхню підтримку та зусилля. Ми продовжимо активно займатися цим важливим напрямком, - зазначив Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров'я.

Міністр також відзначив важливість розвитку міжнародного медичного партнерства -- ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, започаткованої у 2023 році на Саміті перших леді та джентельменів. За його словами, у межах цієї ініціативи вже підписано 66 меморандумів про співпрацю українських медзакладів з медичними установами з 24 країн. До партнерства долучилися 37 українських та 45 іноземних медзакладів. Серед закладів охорони здоров'я, які стали партнерами, багатопрофільні (зокрема університетські) лікарні, дитячі лікарні, спеціалізовані онкологічні та психіатричні заклади, медичні університети з Австрії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Великої Британії, Польщі, Франції, Чехії. 37 українські та 45 закордонних медзакладів беруть активну участь у партнерстві. Українські заклади знаходяться у 15 областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Полтавській, Чернігівській, Волинській областях та м. Києві.

Окремо обговорили незмінність євроінтеграційного курсу України. Євроінтеграція - це шлях до сучасної медицини, нових можливостей для бізнесу та якісних послуг для громадян. МОЗ системно впроваджує ініціативи, що сприяють інтеграції у єдиний європейський медичний простір. Наразі виконання Угоди про асоціацію з ЄС у медичній сфері становить рекордні 88%.

Віктор Ляшко подякував українським дипломатам за системну співпрацю, підтримку медичних ініціатив і внесок у трансформацію системи охорони здоров'я України.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.