Інвестиції та перенесення виробництв: у Закарпатті розпочала роботу філія компанії, що виготовляє турбокомпресори -- Delo.ua

На Закарпатті відкрили філію підприємства "Турбогаз", одного з провідних виробників турбокомпресорного обладнання для нафтогазової та енергетичної галузей.

Цю інформацію надає Delo.ua, посилаючись на заяву голови області Мирослава Білецького.

На Закарпатті відкрили філію підприємства "Турбогаз", одного з провідних виробників турбокомпресорного обладнання для нафтогазової та енергетичної галузей. Компанія єдина в Україні та четверта у світі у своїй ніші і цьогоріч святкує 50-річчя з дня заснування.

Компанія "Турбогаз" активно взаємодіє як з національними, так і з міжнародними партнерами, серед яких можна виділити "Укрнафта", "Укргазвидобування", "Оператор ГТС", "Укртрансгаз", а також закордонні фірми, такі як Atlas Copco, Cryostar та Baker Hughes. Раніше підприємство вже відкрило свої філії в Узбекистані, Польщі та Полтаві.

Переміщення частини виробничих потужностей до Закарпатської області стало реакцією на виклики, що виникли внаслідок війни. У 2023 році компанія вклала понад 59 мільйонів гривень у модернізацію свого комплексу у Великому Березному. Сьогодні тут працює безліч місцевих мешканців, а загальна чисельність працівників компанії "Турбогаз" перевищує 200 осіб. У найближчих планах — розширення кадрового складу та реалізація нового проекту з виготовлення блоків для підготовки газу, який буде задовольняти потреби України та експортуватися до Європейського Союзу, підкреслює Білецький.

Представники компанії та керівництво регіону оглянули виробництво, ознайомилися з продукцією та поспілкувалися з працівниками. Закарпатська ОВА висловила підтримку підприємству та пообіцяла сприяти розвитку проєкту на користь громади та держави.

Згадаємо, що в Україні функціонує державна програма для релокації бізнесу. Компанії, які знаходяться в безпосередній близькості до зони бойових дій або були під окупацією, мають можливість скористатися цією ініціативою.

До участі в програмі запрошуються всі підприємства, які бажають здійснити повну чи часткову релокацію своїх виробничих потужностей.

Для цього необхідно оформити заявку на переміщення, зазначивши спеціалізацію компанії, чисельність працівників, виробничі можливості, вимоги до виробничих площ, потреби в сировині та розміщенні персоналу, а також спосіб транспортування.

Заявку можна подати через особистий кабінет, скориставшись одним з електронних майданчиків, які обробляють бізнес-запити, зокрема Національною електронною біржею, SmartTender або E-Tender. Також через ці платформи, а також за допомогою сервісу Zakupki.Prom, можна розмістити пропозиції або об'єкти, що підтримують бізнеси, які перебувають у процесі релокації.

Жодних підстав для відмові у переміщенні бізнесу не встановлено, але треба враховувати першочерговість розгляду заявки, можливість демонтажу, наявність локації з необхідними умовами для роботи в приймаючих регіонах та черговість перевезення.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.