Елітні автомобілі та скромна декларація: депутата районної ради викрили у підозрі.
У декларації не знайшли відображення майно та фінансові операції на мільйони гривень.
Прокуратура Закарпатської області оголосила про підозру депутату Берегівської районної ради. Йому закидають навмисне подання неправдивої інформації в декларації, а також легалізацію фінансів, здобутих злочинним шляхом.
Згідно з даними слідства, під час подачі річної декларації за 2022 рік чиновник не вказав активи та доходи, які перевищують 8,3 мільйона гривень. Зокрема, у поданих документах не були відображені автомобіль Ford Mustang, що належав йому та його дружині, значні грошові надходження, а також фінансові операції, пов'язані з купівлею та подальшим продажем автомобіля Mercedes-Benz S-Class.
Правоохоронні органи з'ясували, що в жовтні 2022 року депутат придбав розкішний Mercedes-Benz за 3,75 млн гривень, незважаючи на те, що його офіційно задекларовані доходи за більш ніж 20 років підприємництва складали лише 227 тисяч гривень. Через кілька днів автомобіль був перепроданий, а отримані гроші витрачені на особисті потреби. При цьому жодна з цих фінансових операцій не була відображена в його декларації.
Дії підозрюваного були класифіковані відповідно до першої частини статті 209 та другої частини статті 366-2 Кримінального кодексу України, що передбачає легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом, а також надання завідомо неправдивих даних суб'єктом декларування.
Досудове розслідування у справі здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції в Закарпатській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури. Оперативний супровід забезпечують співробітники Управління стратегічних розслідувань.
Згідно з інформацією, НАБУ та САП завершили розслідування стосовно колишнього віцепрем'єра України, який також виконував обов'язки міністра розвитку територій та громад, а також п’яти інших осіб. В даний час їм інкримінують зловживання службовими повноваженнями та отримання значного неправомірного доходу.
Олександр Сергієнко в своїй статті для ZN.UA ділиться роздумами щодо способів боротьби з корупцією.