Подвійне випробування: процес евакуації мешканців Межівської громади під час обвалів

Цієї ночі Межівська громада в Дніпропетровській області стала мішенню для атак дронів. Російські військові здійснили удар по важливому інфраструктурному об'єкту, але, на щастя, ніхто не постраждав. Щоб уникнути частих ворожих нападів, місцевим жителям доводиться долати 15 кілометрів у небезпечних умовах, під прицілом безпілотників. Внаслідок загрози в громаді оголошено обов'язкову евакуацію. Нещодавно волонтери вивезли останніх дітей та одного мешканця Новопідгородного, який отримав поранення, але зміг залишити своє село. Олена Мендалюк продовжить розповідь.

- Мене відкопали. - Ви під завалами були? - Два рази: перший раз - дома, потім через два дні - у друга у кухні. - Дроном чи ракетою? - КАБом.

Анатолій родом з Новопідгородного. Його тіло вкрите шрамами від уламків авіабомб, і він страждає від сильної контузії.

Мені терміново потрібна медична евакуація на Межову. У мене є поранений, я вийшов пішки з Новопідгородного, і необхідно швидко доставити його до Дніпра.

Пані Ірина вже сидить в автомобілі гуманітарної місії. Вона також родом з Новопідгородного. Втікала з-під обстрілів о четвертій годині ранку, коли російські удари нарешті вщухли. У руках у неї пакет з документами — це все, що вона змогла забрати з собою. Щоб дістатися до Межової і врятуватися, вона проїхала 15 кілометрів на велосипеді.

Ірина - мешканка Новопідгородного.

Поки що з сином, а далі вже видно. Потрібно шукати роботу. Шукатиму таке місце, де буде робота, тихо і спокійно. Сподіваюся, що зможу повернутися, адже у мене є господарство з собаками і котами. Що чекає попереду – не маю уявлення.

У Межовій ситуація не менш складна. Противник атакує населений пункт за допомогою дронів, ракет і касетних боєприпасів. Зараз триває примусова евакуація сімей з дітьми.

Пані Анжела складає свої речі в коробки. Вона вирішила виїхати — стала останньою, хто залишився в Межовій разом із двома дітьми. Зізнається, що довго утримувалася за роботу та власний дім, але обставини змушують покинути рідні місця. Ця родина планує вирушити до Закарпаття.

Анжела - обитательница Межової.

Це дійсно жахливо. Ви розумієте, я – мати-одиначка, і мене дуже турбує безпека та здоров'я моїх дітей. Якщо б була можливість, я б з радістю залишила це місце і переїхала б в інше, але, на жаль, такої опції немає.

Дорогою підбирають іще одну родину. У них лише кілька сумок. Вже в автобусі пані Олена розповідає: їде із сином до Павлограда - це за 90 кілометрів від Межової.

Олена - мешканка Межової.

Рідні стіни, де колись жила моя бабуся, стали місцем, де мене виховували з дитинства. Залишати це місце не хотілося, і бабусю також. Але, мабуть, доведеться, тож візьмемо і бабусю з собою. - Чи сподіваєтеся повернутися? - Хто ж не мріє про це?

На вулиці до рятувальників підходить жінка з сусіднього будинку. Вона звертається з проханням евакуювати її, чоловіка та сина, який має інвалідність.

- Три людини: ви, ваш чоловік та син з обмеженими можливостями? Ваш син має труднощі з пересуванням? Чи можливо, вам знадобиться евакуація з медичним супроводом? - Ні, це не потрібно. Чи можемо ми призначити на завтра? - Звісно, коли завгодно, ми доступні цілодобово.

З Межівської громади людей евакуюють волонтери гуманітарної місії "Проліска". З січня, коли ворог наблизився до Дніпропетровщини та почав обстрілювати прифронтові райони авіабомбами, вдалося врятувати близько двох тисяч осіб.

Олексій Прийма - регіональний координатор гуманітарної місії "Проліска":

З них 587 - діти, також нами було евакуйовано понад 200 людей спеціалізованим медичним транспортом у супроводі медичного персоналу. Кожна родина - це окремий кейс, у кожного є свої запити. Жодну родину ми не залишили сам на сам.

Надія Задорожна займає посаду заступниці голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Ми маємо МТП, розташований у Дніпропетровській області. Додатково, ми уклали меморандум із Закарпатською обласною військовою адміністрацією, що дозволило відкриття МТП у Берегові завдяки ініціативі "Проліска". Окрім цього, 14 регіонів готові приймати наших громадян і забезпечують необхідний супровід.

Другу хвилю примусової евакуації на Дніпропетровщині завершили. У чотирнадцяти селах на межі з Донеччиною не залишилося дітей. Однак, враховуючи стрімке наближення фронту, волонтери вже готуються до нових місій порятунку.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.