Дружба з Тимошенко, контрольовані суди та загрози для журналістів: чим запам'ятався колишній радник Януковича Портнов.

Андрій Портнов, який став жертвою стрілянини в Іспанії, виконував роль радника у президента-втікача Віктора Януковича. Протягом 2010-2014 років він обіймав важливі посади в Адміністрації четвертого президента України, будучи активним політичним діячем.

"Телеграф" нагадує, якою була політична кар'єра Андрія Портнова. Виходець із Луганська, Портнов переїхав до Києва наприкінці 90-х років, де працював у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Пізніше він заснував власну юридичну компанію "Портнов і партнери", що спеціалізувалася на корпоративному праві та інвестиційному бізнесі.

Юрист почав свою політичну діяльність у Верховній Раді, увійшовши до складу Блоку Юлії Тимошенко у 2006 та 2007 роках. На початковому етапі він керував юридичним відділом фракції БЮТ, а згодом зайняв пост заступника голови цієї фракції.

У 2010 році, після того як Віктор Янукович здобув перемогу на президентських виборах, Портнов вступив до Адміністрації Президента, де очолив Головне управління з питань судоустрою. У січні 2014 року його призначили першим заступником керівника Адміністрації.

За його участі розроблялися зміни до законодавства, які закріпили практику "ручних судів" та ускладнили притягнення високопосадовців до відповідальності. У ЗМІ з'являлася інформація про причетність Портнова до розробки так званих "диктаторських законів" 16 січня 2014 року, хоча сам він визнавав участь лише в підготовці одного з них.

Після Революції Гідності та втечі Януковича в лютому 2014 року Портнов також залишив Україну. У той час він проживав у Росії та Австрії. Того ж року Європейський Союз запровадив проти нього санкції, які, втім, були скасовані вже 2015 року.

19 травня 2019 року, через п'ять років після від'їзду, Портнов повернувся в Україну. Після повернення він розпочав активну діяльність, спрямовану проти п'ятого президента Петра Порошенка. Він подавав численні заяви до Державного бюро розслідувань, через що було відкрито кілька кримінальних проваджень.

У червні 2019 року розгорівся скандал, пов'язаний із його намаганням повернутися на посаду професора кафедри конституційного права в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Проте, після активного протесту студентів та суспільства, це рішення було скасовано.

Протягом наступних кількох років Портнов став учасником низки скандальних подій. У листопаді 2019 року правоохоронці ініціювали розслідування через його погрози журналістам "Радіо Свобода", хоча з часом цю справу було закрито. У грудні 2021 року Сполучені Штати Америки включили Портнова до списку санкцій через його "глибокі зв'язки з судовою та правоохоронною системами України, пов'язаними з корупцією". Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, Портнов все ще зберігає значний вплив на судову і правоохоронну сфери України.

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, в червні 2022 року Портнов залишив рідну країну через Закарпаття і залишався за кордоном до моменту свого вбивства в Іспанії.

Раніше "Телеграф" також писав, що скандальний Портнов з-за кордону переписав своє майно під Києвом. Процедурою займалися близькі до Портнова юристи, адже сам чоловік перебуває в Іспанії.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.