Прийом заявок на грантову програму, що реалізується за підтримки ФАО, ЄС та Мінагрополітики, продовжено до 9 лютого.
27.01.2025 11:59 "Агро Перспектива" (г. Киев) -- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Європейський союз за підтримки Мінагрополітики повідомляють про продовження прийому заявок на участь у третьому грантовому циклі до 9 лютого 2025 року. Програма спрямована на зміцнення стійкості українських фермерів, розвиток аграрного сектору та впровадження сталих підходів у виробництві.
Згідно з умовами програми, учасники зобов'язані здійснити особистий інвестиційний внесок, розмір якого варіюється в залежності від вибраної сфери діяльності. Грантові кошти надаватимуться в гривнях (UAH) за курсом, встановленим ООН, у рамках двох грантових вікон:
до 416 500 гривень (10 000 доларів США) для невеликих агровиробників;
до 1 041 250 грн (25 000 дол США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).
Агровиробники з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, а також деяких районів Дніпропетровщини мають можливість подати заявки для участі у програмі.
У Львівській області акцент підтримки буде зроблено на розвиток ягідництва, овочівництва, аквакультури, молочного виробництва, а також на продукцію недеревних лісів. Закарпаття, в свою чергу, надасть допомогу виробникам місцевого меду, вин та традиційних гуцульських сирів, таких як коров'яча та овеча бриндза, а також агровиробникам в секторах аквакультури, ягідництва, овочівництва і недеревної лісової продукції. В Івано-Франківській та Чернівецькій областях аграрії можуть скористатися інвестиціями в ягідництво, овочівництво, аквакультуру, недеревну лісову продукцію, а також традиційними гуцульськими сирами. У Дніпропетровській області пріоритетом залишатиметься розвиток ягідництва, овочівництва, аквакультури і молочного виробництва.
Програма також надає грантоотримувачам комплексний пакет підтримки, який виходить за межі фінансової допомоги, включаючи консультації експертів, технічні поради та навчання.