Державна екологічна інспекція Закарпаття стала об'єктом інформаційних атак після старту перевірок: нелегальні лісоруби намагаються відновити свій вплив.
Незаконна вирубка лісу на площі, що охоплює Великоберезнянське та Білоберезівське лісництва філії "Ужгородське лісове господарство", завдала державі збитків у розмірі приблизно 4 мільйони гривень.
Протягом останніх трьох місяців закарпатська Інспекція отримала дозвіл на проведення чотирьох позапланових перевірок філій Державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Ліси України". Серед перевірених організацій виявилися "Ясінянське лісомисливське господарство", "Хустське лісове дослідне господарство", "Мукачівське лісове господарство" та "Свалявське лісове господарство". Незважаючи на вказівки Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, який відповідає за діяльність ДСГП "Ліси України", керівники зазначених філій відмовилися допустити інспекторів до проведення перевірок.
Взагалі, дивною є позиція керівництва ДСГП "Ліси України", яке фактично саботує будь-які спроби Інспекції щодо здійснення екологічного контролю на території лісфонду Закарпатської області.
Частково ця ситуація може бути пояснена тим, що протягом останніх кількох років Державна екологічна інспекція в Закарпатті практично не проводила заходів контролю в лісовій сфері. Це, у свою чергу, зумовлено позицією попереднього керівництва територіального органу.
Саме Іван Мартин та його вірний партнер Михайло Павлишинець, які протягом більш ніж п'яти років очолювали Інспекцію Закарпатської області та закривали очі на її бездіяльність, намагаються відновити свої позиції через судові процеси та кампанію з дискредитації нових керівників. Для досягнення цієї мети вони об'єднали свої зусилля з лісівниками, які зацікавлені у збереженні існуючого порядку перевірок своєї діяльності.
Таким чином, звинувачення, які висуваються на адресу Інспекції, є вигаданими, позбавленими підстав і входять до складу інформаційної кампанії, метою якої є дискредитація роботи новопризначеного в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатті. Вивчення документів, наданих Інспекцією, свідчить про те, що їхні дії є відкритими, прозорими та відповідають законодавчим нормам. Публікації, що з'являються, мають на меті підрив репутації в контексті критичної ситуації в лісовому господарстві регіону. Очевидно, що активні кроки в напрямку впорядкування лісового господарства викликали спроби замаскувати політичні та адміністративні атаки на імідж. Це свідчить про маніпуляції та брудні кампанії, що намагаються відволікти увагу від реальних проблем у лісовій сфері.