Компаніям відшкодують до 80% витрат на створення індустріальних парків.

Уряд збільшив підтримку для індустріальних зон.

У 2026 році держава ініціює новий конкурс на проекти, спрямовані на розвиток індустріальних парків в рамках програми "Зроблено в Україні". Підприємства мають можливість отримати фінансування до 200 млн грн, що покриває до 80% витрат. Цю інформацію озвучила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.

Підтримку надаватимуть за принципом співфінансування. Гроші спрямовують на розвиток промислової інфраструктури, підключення до електромереж, а також відновлення об'єктів, пошкоджених унаслідок бойових дій. За словами очільниці уряду, це дає змогу бізнесу запускати нові виробництва, створювати робочі місця та збільшувати частку продукції з високою доданою вартістю.

Заявку можна подати до 15 серпня через такі банки-партнери: "Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Укргазбанк" і "Сенс Банк".

У 2026 році увага буде зосереджена на відновленні парків, які постраждали внаслідок війни: держава компенсуватиме до 80% витрат на їх реконструкцію, але не перевищуючи 200 млн грн на один об'єкт. Заявки на відновлення таких парків розглядатимуться в пріоритетному порядку. Крім того, пільгове співфінансування у співвідношенні 80/20 буде доступне для регіонів, що знаходяться поблизу фронту.

Станом на кінець 2025 року в індустріальних парках уже збудовано або будувалося 37 заводів. Загалом підтримку отримали 22 парки, де реалізується 56 проєктів на суму 1,8 млрд грн.

Учасники програми зобов’язані протягом трьох років реалізувати проекти, які передбачають введення в експлуатацію не менше 5 тисяч квадратних метрів виробничих приміщень та залучення щонайменше двох підприємств.

Згідно з інформацією ГК "Індустріальні парки України", до кінця 2025 року в Україні існуватиме 118 індустріальних парків, з яких 27 було зареєстровано протягом поточного року. Найбільше таких об'єктів розташоване у Львівській, Київській та Закарпатській областях.

Уряд переглянув положення щодо державної підтримки індустріальних парків, що дозволило розширити можливості для регіонів, які знаходяться поблизу зони бойових дій, а також впровадити нові механізми для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.