АМКУ надав дозвіл компанії, пов'язаній з колишнім нардепом Єфімовим, на приватизацію державного зварювального підприємства в Івано-Франківську.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ "Стройуком" придбати активи держпідприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод".
Цю інформацію опублікував голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, у вересні 2024 року Фонд державного майна провів приватизаційний аукціон із продажу єдиного майнового комплексу "Івано-Франківського котельно-зварювального заводу".
Переможцем аукціону стало підприємство "Вестхім", яке несподівано висунуло пропозицію в розмірі 2,6 млрд грн, тоді як початкова ціна становила 20,4 млн грн. Проте згодом компанія вирішила відкликати свою заявку, зазначивши, що вказана під час торгів сума була результатом технічної помилки.
Другий за величиною тендерну пропозицію на аукціоні подало ТОВ "Стройуком", яке висунуло ціну в 320,21 млн грн для придбання заводу. В результаті, саме це підприємство стало переможцем торгів.
Компанія "Стройуком" була створена в Краматорську у 2016 році під управлінням Максима Терещенка та Миколи Кавєрзіна. Згідно з інформацією, що міститься в системі YouControl, наразі вона зареєстрована в місті Перечин, яке знаходиться в Ужгородському районі.
Максим Терещенко колись очолював будівельну фірму "Крамміськбуд", яка через КУА АПФ "Укрмашінвест" була пов'язана з групою колишнього нардепа Максима Єфімова, згідно з інформацією від "Наші гроші". Раніше ця компанія вигравала великі будівельні контракти в Краматорську, де був зосереджений бізнес Єфімова. Наразі частина його підприємств зареєстрована в Перечині Закарпатської області. Останнім часом фірма "Стройуком" почала отримувати підряди на будівництво в Закарпатті.
Що відомо про Івано-Франківський котельно-зварювальний завод
Котельно-зварювальний завод, який також називають 63-м заводом, знаходиться неподалік від центру Івано-Франківська і займає територію площею 14,5 гектара.
Підприємство було засноване на основі фронтової авторемонтної майстерні з метою модернізації автомобільної техніки. Його діяльність розпочалася в 1945 році, відразу після закінчення Другої світової війни. На початку воно носило назву 63-й котельно-зварювальний завод.
29 грудня 2010 року підприємство було вилучено з підпорядкування Міністерства оборони та інтегровано в структуру державного концерну "Укроборонпром". У 2019 році було ухвалено рішення про його приватизацію.