Легалізувати газовий котел обійдеться в 347, а «долегалізувати» – в 33 гривні

foto

Це за умови, що обладнання та його встановлення відповідає всім нормам

Про «нестиковки» в газових рахунках, які вже за новими тарифами мають оплачувати краяни, «Закарпатка» писала в минулому номері – з детальним роз’ясненням суті проблем. Цього ж тижня маємо численні дзвінки на «гарячу лінію» в продовження теми: люди просять розповісти, як легалізувати «автономки», через неоформленість яких за квітень блакитне паливо обійшлося їм не за пільговою ціною в 3,60 грн за куб м, а за базовою, по 7,19 грн.

Проект і технічна документація свідчать лише про намір встановити котел

Радник голови правління ПАТ «Закарпатгаз» Вікторія Томинець каже: до Товариства було багато звернень від громадян, які думали, що в них зареєстровані котли, а коли приходили з документами з’ясовувати, чому за квітень отримали газ не за пільговою ціною, виявлялося: «автономки» таки не прийняті в експлуатацію. «Часто краяни не мають уявлення, що таке реєстрація котла. Наявність проекту й технічної документації на руках свідчить лише про намір встановити обладнання. А щоб воно було введеним у експлуатацію, потрібно довести почату справу до кінця – фактично, підписати акт на пуск газу, який засвідчує, що монтаж газоспоживаючого обладнання відповідає будівельним нормам та змонтований із дотриманням усіх вимог безпеки. Тобто певна організація – наше ПАТ чи інший ліцензований (!) підрядник, який здійснював монтаж системи газопостачання – мала підготувати пакет документів відповідно до отриманої людиною виконавчо-технічної документації та з дотриманням державних будівельних норм і правил безпеки газопостачання й здати його «Закарпатгазу». Після цього представники останнього повинні перевірити систему на предмет дотримання вимог технічної документації, норм безпеки, і лише тоді обладнання можуть прийняти в експлуатацію – документально це буде підтверджено складанням акту на пуск газу», – наголошує Вікторія Томинець.

Вона також зауважила, що в цілому 80 відсотків автономних газових котлів на Закарпатті встановлено з дотриманням усіх правил. А ті, хто з певних причин не узаконив їх, із травня до 1 жовтня, коли знову діятиме пільгова ціна на 200 кубометрів блакитного палива для відповідної категорії, мають 5 місяців, щоб привести документацію до порядку.

7 тисяч абонентів регіону користуються самовільно встановленими «автономками»

Тему незареєстрованих газових котлів порушували й під час минулотижневої прес-конференції керівника ПАТ «Закарпатгаз» Ві­талія Шатила. Він підкреслив, що наш край повністю відмовився від централізованого опалення, а тому люди масово встановлювали автономне, і не завжди офіційно. А через різке зростання тарифів та їх різницю в період застосування пільгової ціни на газ для квартир із газовими котлами, прийнятими в експлуатацію, та такими, що були встановлені самовільно, це питання нині стало особливо «гарячим», адже майже 7 тисяч абонентів регіону користуються не введеними в експлуатацію опалювальними приладами.

Віталій Шатило каже: «Закарпатгаз» пішов назустріч споживачам і, хоч і собі на збиток, зробить усе можливе щоб допомогти їм. Важливо, що з минулого понеділка діють нові, знижені розцінки на пуск в експлуатацію «автономок». Так, якщо у вас встановлено котел без будь-якої технічної документації, працівники ПАТ виготовлять її та проведуть обстеження газоспоживаючого обладнання на відповідність правилам безпеки й державним будівельним нормам. Якщо не виявлять порушень – приймуть газові прилади в експлуатацію. Це обійдеться вам у 347,73 грн. (Ідеться виключно про те, що в компетенції «Закарпатгазу».

Приміром, якщо потрібно ще й почистити димохід, – цим займаються ЖРЕРи, у них свої розцінки. – Авт.). Коли ж абонент свого часу зупинився в оформленні котла на етапі виготовлення технічних умов та проекту, представник ПАТ огляне обладнання й здійснить пуск газу. Ця процедура коштуватиме трохи більше 33 гривні. Утім, якщо виявиться, що газові прилади змонтовані з порушенням державних будівельних норм та техніки безпеки – закарпатцям доведеться сплатити ті ж 347 грн за оформлення документів і пуск газу, плюс повністю розрахуватися за будівельно-монтажні роботи, що приведуть до норми відповідне обладнання. Найпоширеніші порушення, які доводиться усувати, – мідні труби, що йдуть від газового котла чи лічильника, гофровані витяжки, надто близька відстань від лічильника до опалювального приладу тощо.

Окремо краяни телефонували нам на «гарячу лінію» з приводу узаконення газових конвекторів. Як і в випадку з котлами, тут теж для початку потрібно звернутися до «Закарпатгазу» – виходячи з наявних у вас документів, там скажуть, що потрібно робити. Процедура аналогічна – адже конвектор, як і інші газові прилади, має бути змонтований із дотриманням усіх норм і правил.

Наостанок зауважимо: «Закарпатгаз» зараз дуже перевантажений різноманітними запитами, а тому слід налаштуватися, що вирішити всі проблеми протягом тижня чи місяця всім не вдасться. Але й затягувати зі зверненням до ПАТ не варто – новий опалювальний сезон, як і зима, у нас для більшості приходять несподівано.

Мирослава ГАЛАС  

У «Закарпатгазі» тимчасово працюватимуть довше 

З метою підвищення якості обслуговування споживачів ПАТ «Закарпатгаз» тимчасово подовжує години роботи абонентських служб та дільниць обслуговування клієнтів. Наразі вони працюють у будні з 8.00 до 18.00 – без обідньої перерви. 

Додатково отримати роз’яснення та консультації фахівців Товариства споживачі можуть за номерами телефонів:

• сервісного центру з обслуговування споживачів газу, фізичних осіб – (0312) 61-94-35; (067) 244-32-66;

• абонвідділу – (0312) 61-21-46; (0312) 66-39-98; (0312) 61-94-47.

Закарпатцям встановлять безкоштовні газові лічильники. Але не всім!

Згідно з Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до кінця 2015-го УЕГГ безкоштовно встановлюватиме лічильники споживачам, які експлуатують газові водонагрівачі (колонки) та газові плити.

З 1 січня 2016-го газопостачання таких об’єктів без засобів обліку буде заборонене. Через відсутність коштів там, де газ використовується тільки на газові плити, у поточному році лічильники встановлюватимуться виключно підрядними організаціями за кошти споживачів.

Детально з термінами безкоштовного встановлення лічильника можна ознайомитися на сторінці ПАТ «Закарпатгаз».

 

 


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.