На Закарпатті відновлюють потужну оборонну систему
Але використовуватимуть її у мирних цілях
Протяжність цього захисного військового об’єкту у нашому краї сягає під 600 кілометрів, повідомляє Голос Карпат.
За версією істориків, уникнути масового кровопролиття тут вдалося лише тому, що радянське командування відмовилося від штурму укріпленого карпатського хребта й продовжило наступ на ворога на південному напрямку територією Румунії, вона на той час уже вийшла зі складу сателітів фашистської Німеччини.
Напівзруйновані відступаючими військами редути залишились до наших днів і нагадують сучасникам про роки війни. Особливо рясно «засіяна» такими бетонно-земляними оборонними точками Тереблянська долина в районі сіл Колочава, Синевир, Негровець, Синевирська Поляна.
Років п’ять тому екс-нардепу Станіславу Аржевітіну спала на думку ідея розвинути тут популярний у Європі військовий туризм. Так було реставровано неподалік річки Теребля кілька “арпадівських” бункерів – командний, сторожовий, шпиталю та їдальні. Усередині бункерів вже зараз розміщено понад дві тисячі експонатів. З-поміж них – автомати , рушниці, кулемет, гранати, каски, патронташі, вогнемет. Вся ця бойова атрибутика справжня, з воєнних часів.
Аналогічно відновлено деякі пункти оборонної лінії і силами нацпарку “Синевир” на його заповідній території. Тож подорожуючи до славнозвісного Синевирського озера, гості також можуть відчути “порох” війни.