У «Синевирі» незабаром розпочнеться пожежонебезпечний період
Пожежа – один з найстрашніших ворогів лісу. Однією з домінуючих причин виникнення пожеж, як свідчить статистика, є необережне поводження з вогнем
З приходом весни, люди спалюють суху минулорічну траву, сміття тощо, навіть не усвідомлюючи, якої шкоди завдають навколишньому середовищу, лісовим мешканцям. Через це нерідко виникає ризик виникнення пожеж у лісових масивах, зокрема, і на території Національного природного парку «Синевир».
Саме тому, не зайвим буде нагадати жителям регіону та відвідувачам, що перебуваючи в лісових масивах необхідно дотримуватись вимог правил пожежної безпеки, а саме:
• бути обережними з відкритим вогнем;
• не кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, крім місць, що обладнані для цього;
• при розведенні багаття обов’язково обкладати його камінням та не залишати без нагляду;
• не розводити багаття на відстані ближче 15 метрів від будинків та садиб.
Звертаємо увагу на те, що згідно з статею 77-1 Кодексу про адміністративні порушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках та інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Турбуючись про лісові багатства краю в НПП «Синевир» задіяні всі можливі ресурси і засоби для недопущення виникнення пожеж у лісі та на об'єктах парку. Діє організація цивільної оборони, добровільно-пожежна дружина, розроблені плани гасіння пожеж, інструкції про заходи протипожежної безпеки тощо. Укомплектовано протипожежні щити, відповідний інвентар, підготовлено транспорт на своєчасне вжиття заходів щодо їх ліквідації.
З метою попередження і своєчасного виявлення осередків лісових пожеж організовано щоденне патрулювання обходів інспекторами з охорони природи. Особлива увага приділяється найбільш небезпечним, у пожежному відношенні, місцям, а саме: місцям масового відпочинку громадян, маршрутам, урочищам, які часто відвідують люди тощо.
Тож закликаємо усіх бути пильними та небайдужими, пам’ятати та дотримуватись вимог, норм та правил пожежної безпеки.