Відчуй весну разом із Закарпаттям!
Коли матриця затягує, стрес сушить шкіру, а кнопка «вимкнути думки» просто наснилася і насправді її немає - важливо зробити всього один ривок
Автор проекту «Знайдено в Україні» Лала Тарапакіна об'їздила практично всю країну в пошуках незвіданих місць для туризму і відпочинку. Вона поділилась двома закарпатськими локаціями для весняної поїздки, де ви розквітнете разом з природою.
Неймовірне цвітіння крокусів. Колочава
Крокуси в Закарпатті з'являються вже в березні і життя їх, на жаль, недовге. Тому зараз, коли нічого ще толком не цвіте і дерева ще жалібно роздягнені, настає час «свята фіолетової фарби по-закарпатськи»: крокуси цвітуть.
Народна назва крокусів - брундушкі. А наукове - шафран. Брундушкі дуже корисні - з них можна підготувати, наприклад, правильну пропозицію руки і серця: тому що такий букет говорить про те, що людина ви з фантазією, що не позбавлена легкого нальоту романтизму, але й без перегинів. Зрозуміло, якщо вам не прийде в голову звернути квіти в хрусткий кульок з візерунками.
Але головне, що можна зробити з крокусів - це враження. Всеосяжного щастя, яке лише мить. Але, коли ви будете красиво старіти де-небудь до вісімдесяти, ви згадайте саме це. Не склянку води, послужливо подану вам великодушними рідними (раптом вам взагалі не захочеться пити), не зданий вчасно звіт і навіть не блискуче виконане завдання з просування бренду в соцмережах. А цвітіння крокусів у Колочаві.
Крокуси багато де цвітуть, але ми заманюємо вас саме в Колочаву. Тому що це унікальне село десяти музеїв, ні в одному з яких вам не буде нудно. Одне тільки «Старе село» чого варте, а вже «Музей карпатської вузькоколійки» - так взагалі.
За тридцять кілометрів - озеро Синевир, а воно прекрасно в будь-яке міжсезоння. Купатися і ловити рибу там заборонено, але не дуже-то й хотілося: просто їдьте і безлімітно милуйтеся.
Неподалік від Синевира - ведмежий заповідник, фактично - реабілітаційний центр, де приводять до тями і забезпечують райське життя клишоногим. Люди рятують ведмедів від людей - було б дуже правильним слоганом для цього місця.
У Колочаві є гора Стримба - п'ята вершина Карпат. Не шкодуючи ніг, піднімайтеся! Немає в світі більшої краси, ніж вид з цієї гори. Хоча, напевно, вам знайдеться, що є чим заперечити і чим ткнути нам в обличчя. Але до тих пір, поки ви не зробили селфі на тлі високогірного ялівцю і не подоїли заблудлу вівцю з «Школи чабана» на вершині - до нас зі своїми контраргументами НЕ підкочуйте.
Цвітіння сакури. Ужгород
Як не парадоксально, але факт - в Ужгороді, в цьому місті чотирьох кордонів, жодна з яких не є кордоном з Японією, сакура - символ міста. Завезли цю японську вишню в 1923-му році з Відня. Вже завезли, так завезли - тепер цвіте вона буйним цвітом по всьому місту, а особливо - на набережній Ужа.
Офіційно «дні цвітіння сакури» відзначають з 20 квітня і до початку травневих свят, але частенько сакура починає цвісти за власним календарем. Старожили і знавці прогнозують початок цвітіння в цьому році відразу після Великодня.
Цього ж року сакура цвістиме раніше ніж зазвичай. А в Мукачеві, так взагалі, одне деревце вже вкрилось цвітом.
Цвіте вона два тижні. Грамотні копірайтери зараз додали б - «поспішайте побачити!» Або «встигніть побачити справжнє ужгородське чудо!», А я інакше скажу. Немає ніяких сил нескінченно вирішувати нескінченні завдання, лягати під ранок, спати ніколи, а необхідні організму ендорфіни отримувати з шоколаду, недбало кинутого в продуктовий кошик між пакетом молока і буханцем хліба.
І ось в той момент, коли матриця затягує, стрес сушить шкіру, а кнопка «вимкнути думки» просто наснилася і насправді її немає - важливо зробити всього один ривок. До потягу, автомобілю, автобусу ... До себе. І приїхати сюди, наприклад, пізно увечері, і виспатися в готелі, а вранці неспішно, брукованими вуличками, зі стаканчиком кращої у світі кави підійти до набережної, легко відшукавши її по рожевим низьким хмарам і запаху сакур. Вибачте, я не люблю слово «аромат»: воно не передає, як треба.
І ось, коли ти підходиш до набережної - ти усвідомлюєш, дуже чітко, раптово і раптом - що те, що ти бачиш перед собою - це візуальний тлумачний словник, розділ слів, однокореневих слову «мир».
Також у мальовничому Закарпатті ви можете відпочити у компанії справжніх північних оленів.