Коаліція «Європейська Україна» тріщить по швах?

foto

Як відомо, діюча Верховна Рада України – VIII скликання – обрана на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року

Через місяць, 27 листопада, народні депутати набули повноважень і вперше в історії України утворили коаліцію, що перевищила мінімальну конституційну більшість (300 голосів). Але кількість автоматично не означає якість. 7 березня новий парламент відзначив перші сто днів – символічний відрізок, коли стають очевидними справжні, а не задекларовані наміри оновленої владної верхівки. Наразі вона має промовисту назву «Європейська Україна». Але це насправді обгортка з порожнім вмістом.

У правлячій коаліції 303 депутати. Її сформували представники п’яти політичних партій – Радикальної, «Народного фронту», «Блоку Петра Порошенка», «Самопомочі», «Батьківщини». Угода про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» розміщена на сайті Верховної Ради. Це 77 сторінок тексту запланованих дій, але, як реально бачимо, – затяжної бездіяльності.

Урядова коаліція тріщить по швах, їй нічим прозвітувати, взяті на себе обіцянки не виконує, хіба що під зовнішнім тиском – для отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду. Стає очевидним, що Україну знову чекають дочасні вибори. Адже коаліція «Європейська Україна» відверто саботує свою ж гучно розрекламовану угоду.

«Реформа виборчого законодавства» – один із її розділів. Протягом першого кварталу 2015-го, себто до кінця березня, коаліція мала схвалити новий виборчий закон. Ідеться про відмову від змішаної (пропорційно-мажоритарної) системи виборів Верховної Ради і запровадження пропорційної з відкритими списками. Водночас повинні були врегулювати питання щодо відкритого й прозорого фінансування діяльності політичних партій. Що зробили?

Нічого. Відповідні законопроекти не розглядалися, а квартал завершується. Таке ж, мабуть, очікує зобов’язання протягом першого півріччя 2015 року удосконалити систему місцевих виборів, де планували збереження мажоритарної системи на рівні сільських і селищних рад, запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками при проведенні місцевих виборів на інших рівнях.

Схожих прикладів бездіяльності коаліції «Європейська Україна» чимало. Що далі? Народним депутатам потрібно поступитися й дати дорогу тим, хто не кидає слів на вітер, є чесним і послідовним, а не симулянтом і перевертнем.

Роман ОФІЦИНСЬКИЙ


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.